Španjolska je nakon drame produžetaka svladala Argentinu u finalu i osvojila naslov svjetskog prvaka! Jedini pogodak na utakmici zabio je Ferran Torres u 106. minuti te donio Furiji potpuno zasluženu pobjedu i drugi naslov svjetskog prvaka u povijesti.
Nakon što je regularnih 90 minuta završilo bez pogodaka, odluka je pala u produžecima. Argentincima je posao dodatno otežalo isključenje Enza Fernandeza zbog grubog prekršaja, a Španjolci su brojčanu prednost ubrzo pretvorili u pogodak vrijedan svjetske krune.
Kada je slovenski sudac Slavko Vinčić označio kraj utakmice, na središtu terena nakratko je došlo do naguravanja između igrača dviju reprezentacija. Situacija se ipak brzo smirila, nakon čega je moglo početi veliko slavlje španjolskih nogometaša.
Među prvima se na društvenim mrežama oglasio legendarni njemački veznjak Toni Kroos. Na platformi X objavio je samo dvije riječi: "Football won", odnosno u prijevodu: "Nogomet je pobijedio."