Ostali sportovi
Ostali sportovi

U sudaru zrakoplova poginuo nekad slavni klizački par: Bili su vjenčani, s njima je bio i sin?

Jevgenija Šiškova i Vadim Naumov poginuli su u padu zrakoplova.

Pad aviona kod Washingtona (Foto:Afp)

Ruski klizači i treneri Jevgenija Šiškova i Vadim Naumov bili su u zrakoplovu American Airlinesa koji se srušio u blizini nacionalne zračne luke Reagan Washington, izvijestila je u četvrtak ruska državna novinska agencija TASS.

Šiškova i Naumov, koji su bili u braku, u svijetu sporta poznati su kao svjetski prvaci u umjetničkom klizanju iz 1994. godine. Godinu kasnije bili su svjetski doprvaci.

Bili su i četvrti na ZOI 1994. u Lillehammeru, a broncu imaju s EP-a 1993. godine.

S njima je bio i sin?

Nažalost, ruske agencije strahuju kako je s njima bio i sin Maksim, također klizač koji nastupa za SAD gdje ova ruska obitelj živi još od kraja devedesetih.

Šiškova i Naumov godinama su radili u SAD-u kao poznati treneri umjetničkog klizanja. Bili su ugledni članove klizačke zajednice.

Priopćenje krovne američke organizacije za umjetničko klizanje potvrđuje kako je u padu zrakoplova bilo poginulih članova klizačke zajednice.

''Ti sportaši, treneri i članovi obitelji vraćali su se iz klizačkog kampa u Kansasu. Teško smo pogođeni ovom užasnom tragedijom i misli su nam sad s obiteljima poginulih. Pratit ćemo situaciju i objaviti nove informacije kada budu dostupne.''

Jevgenija Šiškova i Vadim Naumov 1994. (Foto: Afp)

Regionalni putnički zrakoplov American Airlinesa u srijedu navečer se sudario u zraku s helikopterom Black Hawk američke vojske u blizini Nacionalne zračne luke Reagan Washington nakon čega se putnički zrakoplov srušio u rijeku Potomac.

Objavljeni su detalji o posljednjim trenutcima prije sudara putničkog zrakoplova American Airlinesa s vojnim helikopterom Black Hawk u blizini Nacionalne zračne luke Reagan Washington.

Nekoliko minuta prije planiranog slijetanja kontrolori zračnog prometa pitali su posadu zrakoplova može li sletjeti na kraću pistu aerodroma, izvještava novinska agencija Associated Press.

Piloti su odgovorili da mogu i kontrolori su dopustili zrakoplovu da sleti na pistu 33. Manje od 30 sekundi prije sudara jedan je kontrolor pitao pilota helikoptera vidi li avion.

Kontrolor je uputio još jedan poziv helikopteru nekoliko trenutaka kasnije. Međutim, umjesto odgovora, uslijedio je sudar.

Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.

 

Bivši hrvatski izbornik sjeda na klupu velikana: U spasilačkoj misiji

Ovo se može dogoditi samo Dinamu: Pobjeda u nedjelju je imperativ, a poraz katastrofa

Čekao je suprugu koja je bila na letu smrti: "Napisala mi je da slijeću za 20 minuta, a onda sam shvatio..."

Otkriveno je što se događalo prije sudara aviona i helikoptera: "Vidite li avion?"