VIDEO Sudačka pogreška koja je ostavila Livaju i suigrače u šoku, nisu mogli vjerovati

Hajduk je slavio na Maksimiru 0-1 pogotkom Marka Livaje, ali u prvom dijelu su Bijeli ostali oštećeni.

Igor Pajač (Foto:Damir Krajac)

Vječni derbi na Maksimiru donio je neočekivanu pobjedu Hajduka, a strijelac je bio Marko Livaja u 70. minuti. Gosti su na kraju ostali s igračem manje, ali su uspjeli izdržati nalete Modrih i osigurati sva tri boda.

Međutim, suđenje se ponovno pokazalo kao središte kontroverze. Sudac Igor Pajač u prvom poluvremenu imao je nekoliko upitnih odluka, ali posebno se ističe ona iz 20. minute.

Branič Dinama napravio prekršaj na Nevistiću

Nakon ubacivanja iz kuta Hajduka, suđen je prekršaj na vrataru Dinama Nevistiću, a krivac je navodno bio Rokas Pukštas. Nakon ponovljene snimke može se jasno utvrditi kako je Sammy Mmaee zapravo bio taj koji je napravio "prekršaj" na Nevistiću.

Vratar je ispustio loptu koja je došla do Kalika koji je prekinut zviždukom pri pokušaju iskorištavanja kiksa vratara.

Hajdukovci su se žalili na njegovu odluku i hvatali se za glavu, posebno je glasan u prigovorima bio kapetan Marko Livaja, ali bezuspješno.

Video spornog incidenta možete pogledati OVDJE.

Gattuso otvorio dušu: ''Pobjedu posvećujem Kaliniću! Predsjednik Bilić laže, nismo razgovarali mjesec dana''

Livaja šokirao Maksimir i plasirao Hajduk na vrh HNL-a: Modri okusili poraz po prvi put ove sezone

Torcida bakljadom prekinula derbi na deset minuta! Petković šutirao baklje, one se opet palile same od sebe