Kakav derbi

Livaja šokirao Maksimir i plasirao Hajduk na vrh HNL-a: Modri okusili poraz po prvi put ove sezone

Hajduk je na Maksimiru slavio nad Dinamom 0-1 i time skočio na prvo mjesto HNL-a

Marko Livaja (Foto: Dominik Prpic)

U susretu 6. kola HNL-a Hajduk je kao gost pobijedio Dinamo sa 1-0 (0-0) i preuzeo vrh ljestvice.

Jedini gol postigao je Marko Livaja u 70. minuti.

Nakon siromašnog prvog poluvremena tijekom kojega praktički nije bilo niti jedne prilike, utakmica se rasplamsala sredinom nastavka. Prvu veliku priliku imao je Dinamo u 67. minuti no Kulenović je glavom pucao pored vrata.

Hajduk je poveo u 70. minuti, nakon izgledne situacije u kaznenom prostoru nakon udarca iz kuta lopta je stigla do Prpića koji je sa 30-ak metara od rata lucidno prebacio Dinamovu zadnju liniju iza koje je utrčao Livaja i u padu udarcem iz prve pogodio drugi kut nemoćnog Nevistića.

Ubrzo potom je Dinamo stvorio dvije velike prilike za izjednačenje, ali Pjaca u 74. i Rog u 76. minuti nisu bili precizni iz izglednih situacija.

U 80. minuti uslijedila je bakljada navijača Hajduka koji su time izazvali 10-minutni prekid jer je dim uvelike smanjio vidljivost na travnjaku. Po nastavku utakmice Dinamo je u osmoj minuti nadoknade imao još jednu sjajnu situaciju, no udarac Roga sa 10-ak metara je blokiran i završio je u korneru.

Vodeći Hajduk sada ima 14 bodova, jedan više od drugog Dinama, a tri više uz utakmicu više od treće Rijeke.

Torcida Torcida bakljadom prekinula derbi na deset minuta! Petković šutirao baklje, one se opet palile same od sebe divider

Marko Livaja VIDEO Pogledajte kako je Livaja načeo Dinamo: Klupa Splićana eruptirala divider

Dinamo - Hajduk Neviđen potez Dinama na derbiju protiv Hajduka: Pustili bakljadu i vatromet pred početak divider

DINAMO - HAJDUK 0:1