VIDEO Varaždin sredio otpisani Rudeš: Po gol u svakom poluvremenu za nova tri boda

Varaždin je pobijedio Rudeš u 31. kolu Supersport HNL-a.

Varaždin (Foto:Damir Krajač/Cropix)

U posljednjoj utakmici 31. kola HNL-a Varaždin je kao gost svladao Rudeš sa 2-0 (1-0).

Golove za Varaždince postigli su Igor Postonjski (29) i Marko Dabro (59).

HNS izdao licencije za sljedeću sezonu za UEFA-ina natjecanja, Supersport HNL, Prvu i Drugu NL

Kapetan gostiju Postonjski još se jednom istaknuo sjajnim dalekometnim pogotkom ove sezone. Nakon što je Kuzmanić prekršajem zaustavio Nekića na otprilike 25 metara od gola s lijeve strane, izvođenja slobodnog udarca prihvatio se Postonjski i sjajnim udarcem preko živog zida pogodio sam gornji kut vrata nemoćnog Markovića.

Na 2-0 povisio je Dabro koji je u 59. minuti pobjegao svom čuvaru Mrčeli nakon duge lopte Nekića i potom smireno svladao Markovića.

Utakmicu po utakmicu (22.04.2024): King Ekong i riječki potres 3.0

Ovom pobjedom Varaždin je skočio na šesto mjesto sa 36 bodova, jednim više od sedme Gorice dok je Rudeš sa samo sedam bodova odavno na putu povratka u drugoligaško društvo.

Na vrhu je Rijeka sa 71 bodom, dva manje ima drugi Dinamo.