Real kaznio promašaje i pogreške Rome: Madriđani osvojili skupinu

Derbi skupine G Lige prvaka bitan je za rasplet skupine koja se još može zakomplicirati.

Luka Modrić i Gareth Bale (Foto: AFP) (Foto:Afp)

Real Madrid je u derbiju skupine G Lige prvaka s 2:0 slavio protiv Rome na Olimpicu. Strijelci su bili Bale u 47. i Vazquez u 59. minuti. Roma je propustila dobre prilike u prvom poluvremenu, pogotovo Cengiz Under koji je promašio nemoguće.

Europski prvak kaznio nemoguć promašaj

Kazna je stigla već u prvoj minuti nastavka, a pogodak za europskog prvaka postigao je Gareth Bale. U 59. minuti Kraljevski klub je poveo 2:0 golom Lucasa Vazqueza i potom obranio prednost. Talijanima ostaje utjeha kako su usprkos porazu prošli dalje.

Kapetan hrvatske vrste i najbolji nogometaš svijeta Luka Modrijć je igrao za Real do 80. minute, dok je od 63. minute za Romu zaigrao Ante Ćorić.

Modrić je u prvom poluvremenu imao dvije lijepe prilike, oba puta je pucao s ruba kaznenog prostora, ali nije uspio zabiti. Njegov prvi udarac u 21. minuti je obranio Robin Olsen, a u 40. minuti je pucao preko gola.

Već uoči utakmice Real i Roma su osigurali prolaz nakon pobjede Viktorije protiv CSKA-a u ranijoj utakmiciReal je pobjedom osigurao prvo mjesto u skupini: uoči zadnjeg kola imaju tri boda više i bolji međusobni omjer od Rome.

City bio na rubu poraza

U skupini F Manchester City je bio blizu novog poraza od Lyona. Francuzi su poveli 2:1 u 81. minuti, ali Aguero je u 83. zabio za remi.

Domaćin je bio bolji u prvom dijelu, 'lavovi' su imali tri sjajne prilike, a najbliže golu bio je Maxwel Cornet koji je u 43. minuti pogodio vratnicu. Ipak, Cornet je u 55. minuti fantastičnim golom s ruba kaznenog prostota doveo domaćine u vodstvo.

Izjednačio je Laporete u 63. minuti, ali je Cornet u 81. minuti svojim drugim pogotkom doveo Lyon u novo vodstvo. U 83. minuti 'Građani' su ponovo izjednačili, a zabio je Sergio Aguero.

Kramarić zabio prekrasan pogodak, ali uzalud...

U istoj skupini Šahtar je na gostovanju pobijedio Hoffenheim s 3:2 i otvorio si vrata prolaska u osminu finala. Šahtar je već nakon 15 minuta vodio 2:0, no njemački sastav je do poluvremena izjednačio. U drugom poluvremenu pao je samo jedan gol, u posljednjim trenucima susreta Taison je svojim drugim golom donio Ukrajincima pobjedu.

Šahtar je poveo u 14. minuti golom Ismailyja, a već minuta kasnije bilo je 2-0, a pogodak je postigao Taison. Smanjio je Andrej Kramarić golom u 17. minuti. Dugu loptu Ishaka Belfodila je odlično primio, a potom sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora prebacio vratara.

Bio je to njegov četvrti gol ove sezone u Ligi prvaka uz jednu asistenciju. Više od njega zabili su tek Lionel Messi, Robert Lewandowski i Edin Džeko koji su na brojci od pet pogodaka.

Hoffenheim je izjednačio u 40. minuti golom Stevena Zubera. U 60. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Adam Szalai, a igrača više Šahtar je iskoristio u sudačkoj nadoknadi, a junak je postao Taison.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 10 bodova, Lyon ima sedam, Šahtar pet, a Hoffenheim tri boda. U zadnjem kolu Šahtar i Lyon će u međusobnom susretu igrati za prolaz.

Roma - Real 0:2

• 10 Vlašić je zabio iz penala i doveo CSKA u vodstvo! Rusi trebaju pobjedu ako žele ostati u igri za prolaz u zadnjem kolu.
  • Romi je dovoljan bod za prolaz. Ispasti mogu ako izgube od Reala i u zadnjem kolu kod Viktorije, a CSKA pobijedi Viktoriju i Real u zadnjem kolu.
  • Pobjeda CSKA-a zakomplicirala bi skupinu. Real bi tada morao pobijediti u Rimu da osigura prolaz. U slučaju poraza ili remija, Real bi morao u zadnjem kolu ostati neporažen na svom terenu protiv ruske momčadi, koja ih je pobijedila u prvom susretu.
  • Roma: Olsen - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - Nzonzi, Cristante - Under, Zaniolo, El Shaarawy - Schick
  • Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Llorente, Modrić, Kroos - Vazquez, Bale, Benzema
  • POČETNE POSTAVE:
  • Solari ne može računati na Casemira, a njegova je zamjena - Marcos Llorente. Ove sezone odigrao je svega 101 minutu u dvije utakmice, od čega 90 u Kupu protiv trećeligaša Melile.
  • Najveće iznenađenje je izostavljanje Isca, koji nije ni na klupi! Utakmicu će pratiti s tribina Olimpica. Otkad je Solari trener Isco nije počeo u prvih 11, a sada neće biti ni na klupi.
  • 56 Nakon što je ranije promašio penal, Prohacka je izjednačio za Viktoriju Plzen protiv CSKA-a. Ovaj rezultat osigurava prolaz Realu i Romi.
  • U momčadi Rome nema Edina Džeke zbog ozljede. Na klupi će priliku čekati Ante Ćorić.
  • 81 Hejda je zabio i dovršio preokret Viktorije. CSKA u zadnjih 10-ak minuta treba dva gola ako želi ostati u igri, a upitan im je i plasman u Europsku ligu: bodovno su izjednačeni s Česima koji trenutno imaju bolji međusobni omjer.
  • Gotova je utakmica CSKA-a i Viktorije. Viktoria je pobijedila 2:1 i osigurala prolaz Romi i Realu, koji će odlučivati o vjerojatnom pobjedniku skupine.
  • 1 Počela je utakmica!
  • 15 Igra se dinamično, ali još bez izraženih prilika.
  • 20 Modrić je imao dobru priliku, ali loše je pucao. Lopta se od Benzeme odbila prema Olsenu, koji je to lagano obranio i odbio u korner.
  • 21 Roma je otklonila opasnost i krenula u kontru, koju je zaustavio prekršajem zaustavio Modrić.
  • 22 Problemi za Romu, El Shaarawy se ozlijedio, u igri je Justin Kluivert.
  • 23 Prilika za Romu, Schick je dočekao jedan centaršut s lijeve strane, pucao je nogom, ali slabo i ravno u Courtoisa.
  • 34 Real se sada izvukao! Roma je pucala tri puta u jednom napadu, Schick nije zabio sa svega pet metara, a bomba Kolarova na kraju prošla je tik uz Realovu vratnicu!
  • 38 Modrić je opet pucao, ali otišlo je to preko gola.
  • 45+ Što je sada promašio Cengiz Under! Ostao je potpuno sam na drugoj vratnici i dobru loptu potpuno neometan poslao iznad grede sa svega nekoliko metara! Jedan od promašaja godine.
  • 45+ Gotovo je prvo poluvrijeme!
  • 46 Počeo je nastavak!
  • 47 Real je poveo! Pogriješila je obrana Rome i dodala loptu Baleu, koji je precizno pogodio za vodstvo! "Asistenciju" je upisao Fazio, koji je glavom poslužio strijelca.
  • 58 Kluivert je pokušao izjednačiti nakon dobre finte, ali njegov udarac nije bio dovoljno jak za Courtoisa.
  • 59 Real vodi 2:0! Lucas Vazquez je zabio nakon dobre akcije koju je pokrenuo Modrić. Bale je ubacio na drugu stativu, Benzema spustio, a Lucas pospremio.
  • 64 Ćorić je ušao u igru umjesto Nzonzija.
  • 67 Kluivert je bio u opasnoj situaciji, ali nije uspio s desne strane progurati loptu pored Courtoisa. Nitko od njegovih suigrača nije bio na lopti koja je prošla paralelno s gol-linijom.
  • 80 Modrić odlazi na odmor, u igri je Valverde.
  • 84 I strijelac Bale odlazi na zasluženi odmor, ušao je Asensio.