VIDEO City pri kraju susreta naplatio dominaciju protiv Leipziga, Zvezda spasila bod u završnici

Manchester City dominirao je veći dio susreta, ali uspio je slomiti Leipzig tek pri kraju susreta za 3:1 i vrijedna tri boda u borbi za vrh skupine G Lige prvaka.

Leipzig - Manchester City Foto: Afp

Aktualni prvak Europe Manchester City u gostima je sredio Leipzig 3:1 u 2. kolu i suvereno zasjeo na vrh skupine G Lige prvaka. Crvena zvezda i Young Boysi u drugoj utakmici grupe odigrali su 2:2.

Aktualni engleski prvak Manchester City upisao je i drugu pobjedu u skupini G. Nakon što je u prvom kolu na Etihadu ugašena Crvena zvezda sa 3-1, City je u Leipzigu identičnim rezultatom porazio i njemački sastav.

Veliki preokret Šahtara u gostima: Prvaci Belgije na poluvremenu imali 2:0, Ukrajinci slavili!

Gosti su poveli u 25. minuti nakon lijepe akcije koju je u pogodak pretvorio Phil Foden. Bernardo Silva je na desnoj strani sjajno uposlio Rica Lewisa, a 18-godišnji branič je povratnom loptom asistirao do Fodena koji je pogodio za 1-0.

U završnici prvog dijela sjajnu priliku je imao Erling Haaland, ali je Janis Blaswich obranio. RB Leipzig u prvom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac u okvir suprničkog gola, no izjednačio je već u trećoj minuti nastavka. Njemački sastav je izveo brzu kontru, Yussuf Poulsen je fantastično asistirao Loisu Opendu koji se sjurio prema vratima i pogodio uz samu vratnicu.

"Građani" su ipak u završnici susreta stigli do tri boda golovima Juliana Alvareza u 84. minuti, te Jeremyja Dokua (90+2). Joško Gvardiol je za City protiv svog bivšeg kluba igrao cijeli susret, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

U drugom susretu iz skupine Crvena zvezda i Young Boysi su remizirali 2-2. Za beogradski sastav zabili su Cherif Ndiaye (34) i Osman Bukari (88), a za goste Filip Ugrinić (48) i Cedric Itten (61-11m).

Na ljestvici skupine vodi City sa šest bodova, Leipzig ima tri, a Crvena zvezda i Young Boysui po jedan bod.

Gol kojim je Zvezda spasila bod pogledajte OVDJE

Rezultati 2. kola skupine G Lige prvaka:

RB Leipzig - Manchester City 1-3 (Openda 48 / Foden 25, Alvarez 84, Doku 90+2)

Crvena zvezda - Young Boys 2-2 (Ndiaye 34, Bukari 88 / Ugrinić 48, Itten 61-11m)

Sastavi:

Tablica skupine G:

Standings provided by Sofascore

LEIPZIG - MAN. CITY 1:3

• Od 21 sat Leipzig i Manchester City, koji su favoriti za prva dva mjesta skupine G, igraju prvi međusoban okršaj ove sezone.
  • Mateo Kovačić i Joško Gvardiol na raspolaganju su Pepu Guardioli za večerašnju utakmicu i najavljeni su u udarnoj momčadi, ali još nisu službeno potvrđeni.
  • Danija Olma večeras neće biti zbog ozljede u sastavu domaćina. Nema ni Willyja Orbana, dok će gosti biti bez Kevina de Bruynea i Johna Stonesa, a Bernardo Silva je dvojben.
  • Pravdu na Red Bull Areni u Leipzigu dijelit će portugalski sudac Artur Soares Dias.
  • Leipzig: Blaswich – Klostermann, Simakan, Lukeba, Raum – Simons, Schlager, Seiwald, Forsberg – Openda, Pulsen
  • Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Dias, Gvardiol – Rodri, Lewis – Foden, Silva, Grealish - Haaland
  • Pričuve Leipziga: Gulacsi, Lenz, Haidara, Werner, Baumgartner, Carvalho, Šeško, Kampl
  • Pričuve Cityja: Ortega, Carson, Phillips, Stones, Ake, Kovačić, Doku, Alvarez, Sergio Gomez, Nunes, Bobb
  • 1 Krenula je utakmica u Leipzigu.
  • 3 Joško Gvardiol srdačno se izgrlio s dojučerašnjim suigračima u tunelu uoči utakmice. Igra od prve minute na poziciji lijevog beka za City.
  • 8 Traje uvodno ispitivanje snaga, lopta je čvrsto u posjedu Manchester Cityja.
  • 12 Gvardiol, iako nominalno bek, igra stopera u liniji s Diasom i Walkerom kad je lopta u Cityjevu posjedu, Akanji igra kao libero i ulazi u vezu pomoći Rodriju kao šestica, što ostavlja prostor krilima koja stoje široko i pomažu pri posjedu.
  • 14 Prva ozbiljnija prijetnja Cityja, Foden je sjajno proigrao Lewisa, ali tinejdžer u redovima Građana nije uspio zabiti. Popravni pokušaj zapucao je Silva.
  • 17 Bernardi Silva sjurio se u šesnaesterac i pucao, tražio je penal za igranje rukom domaće obrane u šesnaestercu, ali ruka je bila uz tijelo i sudac je ostao nijem.
  • 25 GOOOL za Manchester City, strijelac za 0:1 je Phil Foden. Rico Lewis sjajno igra danas, probio je desnu stranu i dao povratnu za engleskog reprezentativca koji je pogodio za prednost Građana.
  • 28 Leipzigu opasno curi na lijevoj strani obrane, Lewis i Foden ponovo su sjajno kombinirali, lopta je došla do Silve, ali pucao je u blok.
  • 31 Prijeti konačno i Haaland, ali pucao je pokraj gola.
  • 36 Ozlijeđeni Dani Olmo nemoć svojih suigrača gleda na stadionu.
  • 42 Domaćin je poslije dugo vremena došao na suparničku polovicu, ali više od kornera nisu uspjeli izboriti.
  • 43 Haaland je imao Lewisa i Grealisha u šesnaestercu, ali odlučio se sebično pucati i uprskao je solidnu šansu Građana.
  • 44 Leipzig se malo okuražio, imao je kontru tri na tri, ali ponovo se može pohvaliti samo kornerom.
  • 45 Kraj prvog dijela.
  • 46 Krenulo je drugo poluvrijeme.
  • 48 GOOOL za Leipzig, za 1:1 zabio je Lois Openda! Yussuf Poulsen sjajno je uposlio kolegu iz napada koji je pobjegao obrani gostiju i iz kontranapada poravnao rezultat.
  • 53 Haaland je pucao s vrha pet metara, ali blokirala ga je obrana domaćih.
  • 57 Oštra lopta Fodena s lijeve strane na drugu stativu, ali Haaland nije dobro zahvatio loptu.
  • 63 Foden je sjajno pucao iz slobodnog udarca iskosa i domaćina je spasila prečka.
  • 65 Nova kontra Leipziga, ali Forsberg je uprskao izglednu situaciju očajnim pokušajem udarca ili još gorim dodavanjem za Opendu, ovisno što je želio.
  • 68 Cityev Manuel Akanji prvi je požutjeli igrač na današnjoj utakmici.
  • 70 Šeško i Werner su ušli u igru za Leipzig, izašli su Openda i Forsberg.
  • 72 Reagira i City, Doku i Ake su ušli, igru su napustili Grealish i Akanji.
  • 73 Xavier Schlager je dobio žuti kod Leipziga.
  • 75 Yussuf Poulsen je sjeo na klupu, Rose je podigao Baumgartnera.
  • 77 Žuti karton za Leipzigovog Rauma.
  • 78 Werner je pobjegao po lijevoj strani i oštro ubacio na peterac, ali Ederson zaustavlja lijepu kontru domaćih.
  • 79 Ušao je Julian Alvarez za City, vani je Phil Foden.
  • 83 Lewis je sjajno pronašao Haalanda, ali Norvežanin nije uspio zabiti iz blizine.
  • 84 GOOOOL, strijelac za 1:2 je Julian Alvarez! Argentinac je omiljen Guardiolin džoker, dočepao se lopte na vrhu šesnaesterca i sjajno pogodio suprotnu stranu gola.
  • 90 Igrat će se još tri minute sudačkog dodatka.
  • 90+1 GOOOOL, strijelac za 1:3 je Jeremy Doku! Belgijac je pogodio iz kontre na asistenciju Juliana Alvareza i riješio pitanje pobjednika.