Leipzig i City bez pobjednika u prvoj utakmici: Gvardiol zabio sjajan gol i ispisao povijest

RB Leipzig i Manchester City odigrali su bez pobjednika 1:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Joško Gvardiol Foto: Afp

Nogometaši RB Leipziga i Manchester Cityja odigrali su 1:1 u uvodnoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Gosti su poveli u prvom poluvremenu preko Riyada Mahreza, ali u nastavku je domaćinima neriješeno donio hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol.

Gvardiol je time postao najmlađi hrvatski strijelac u nokaut-fazi najelitnijeg europskog nogometnog natjecanja.

Dama se seli na Etihad

Dosta su oprezno utakmicu otvorili Leipzig i Manchester City te u prvih dvadeset minuta nijedna momčad nije kreirala pravu priliku, kao ni zaprijetila suparniku. No relativno su se brzo gosti iz Manchestera ipak na terenu postavili kao superiornija momčad, ako ništa drugo barem u posjedu.

VIDEO Pogledajte nebeski skok Joška Gvardiola za izjednačenje protiv Cityja

City je poveo u 27. minuti nakon što su domaći igrači petljali na 30-ak metara od svojih vrata. Grealish je ukrao loptu, a i u nastavku akcije domaća obrana je bila traljava u svojim reakcijama. Sve je iskoristio Mahrez za dobro naciljani udarac i pogodak za 1-0.

Do kraja poluvremena City se nešto više napadački razmahao pa je dvije solidne šanse imao Rodri te jednu Grealish. Jedino što je Leipzig napravio u prvom dijelu bio je Wernerov udarac u nadoknadi koji je Ederson lako zaustavio.

Leipzig se probudio u nastavku

Od prve sekunde drugog poluvremena Leipzig je zaigrao mnogo odlučnije i energičnije te je počeo puno češće prijetiti Manchester Cityju. U dvije se šanse našao Henrichs, koji je ušao na startu drugog dijela. Prvo je zaprijetio glavom, a u 55. minuti imao je odličnu priliku kada je s desetak metara iskosa pucao pored vratnice.

VIDEO Gvardiolu nesretno prošla lopta kroz noge: Nakon toga je pao gol

U 63. minuti Andre Silva imao je šansu za 1:1, ali sve je spriječio Ederson. Za to vrijeme City je u određenim razdobljima tek čuvao loptu i krao vrijeme, bez velike želje za drugim pogotkom, koji bi vjerojatno slomio suparnika.

Potom je šansu imao Szoboszlai, a izjednačenje je uslijedilo u 70. minuti. Nakon ubačaja Halstenberga gostujuću je obranu nadvisio hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol, koji je iskoristio i loše postavljanje Edersona te glavom iz blizine zabio za 1:1. Bio je to Gvardiolov drugi ovosezonski pogodak u Ligi prvaka. Prvi je dao madridskom Realu u skupini.

Odmah nakon izjednačenja Gundogan je mogao vratiti vodstvo Cityja, ali je odlično reagirao Blaswich. Do kraja utakmice City je držao loptu, ali se ritam igre smirio i sve je završilo bez pobjednika.

Tekstualni prijenos pratite na gol.hr-u

RB LEIPZIG - MAN. CITY 1:1

• Manchester City: Ederson – Walker, Dias, Ake, Akanji – Rodri, Gundogan, Silva – Mahrez, Haaland, Grealish
  • RB Leipzig: Blaswich – Klostermann, Orban, Gvardiol, Halstenberg – Shclager, Laimer - Szoboszlai, Werner, Forsberg – Silva
  • 1 Počela je utakmica.
  • 8 Očekivano City ima veći posjed lopte, ali sada nismo ništa konkretno vidjeli na terenu.
  • 13 Walker je probio desnu stranu i pokušao centrirati, ali City je izborio samo korner.
  • 17 Mahrez je tukao iz opasne pozicije iz slobodnog udarca, ali posred živog zida.
  • 28 City vodi u gostima. Gundogan je prevario Gvardiola i proslijedio loptu Mahrezu koji to šalje u domaću mrežu.
  • 30 Opasno je zaprijetio City nakon jednog kornera, opet je zaspala domaća obrana...
  • 42 Polako se bližimo kraju prvog poluvremena, City ima inicijativu na terenu, dok Leipzig vreba svoju šansu iz kontri i polukontri.
  • 45 Werner je pronašao prostor za šut, ali nije ozbiljno zaprijetio Edersonu.
  • 45 Kraj prvog poluvremena.
  • 46 Krenulo je drugo poluvrijeme.
  • 45 Benjamin Henrichs ušao je umjesto Lukasa Klostermanna u redovima RB Leipziga.
  • 50 Velika prilika za City! Mahrez je ponovo bio u sjajnoj prilici, ali Schlager je blokirao njegov udarac i spasio čisti gol.
  • 54 Konačno konkretnija akcija Leipziga, Halstenberg je došao pred gol i ubacio, Henrichs pucao glavom preko gola.
  • 55 Najbolja prilika Leipziga! Stvoren je višak na desnoj strani, Henrichs je ostao sam, ali iz čiste situacije pucao je pokraj gola.
  • 56 Leipzig se probudio, Werner je prošao po lijevoj, tražio Forsberga, ali ispred njega odnosi loptu Ederson.
  • 63 RB Leipzig još nije izgubio nijednu utakmicu u Ligi prvaka ove sezone s Gvardiolom u momčadi. Ima četiri pobjede bez poraza s njim u momčadi, dva poraza bez pobjede bez njega.
  • 66 Christopher Nkunku ušao je u igru za Leipzig, napustio ju je Emil Forsberg.
  • 68 Werner je tražio Silvu, ali Walker je u posljednji trenutak spasio Edersona.
  • 68 Haaland je ostao jedan na jedan s Gvardiolom, pobjegao mu za pola koraka i opalio pokraj gola.
  • 70 GOOOOL! Joško Gvardiol je strijelac!!! Branič hrvatske reprezentacije bio je najviši u skoku i glavom pospremio loptu u mrežu poslije kornera. Poslije Reala zabio je i Cityju.
  • 80 Leipzig je prijetio samo jednom u prvom dijelu, a u drugom ima već pet udaraca u okvir Edersona.
  • 82 Ušli su Poulsen i Haidara za Leipzig, izašli su Schalger i Silva.
  • 89 Prvi žuti karton na utakmici dobio je Benjamin Henrichs.