Nogomet
Nogomet

Jose Boto prekrižio petoricu igrača Osijeka: U petak su napustili klub

Osijek su napustili Šime Gržan, Petar Brlek, Marko Barešić, Oleksandr Drambaiev i Ladislav Almasi.

Jose Boto (Foto:Vlado Kos / CROPIX)

Završetkom sezone 2023./2024. izvjesno je kako Šime Gržan, Petar Brlek, Marko Barešić, Oleksandr Drambaiev i Ladislav Almasi napuštaju Osijek, javio je klub preko svoje službene stranice.

Gržan (30 godina) među Bijelo-plave stigao je u ljeto 2021. iz pulske Istre 1961, u međuvremenu je odigrao 76 službenih utakmica, postigao tri gola i ostvario sedam asistencija. Zasigurno bi skupio više nastupa da nije bilo nekih ozljeda, poput rupture mišića zadnje lože…

Jose Boto demantirao da ga je zvao Andrej Plenković: Problem se javio oko engleskog jezika

Suradnja i službeno završava ovoga lipnja, pa će Šime biti slobodan u izboru nove sredine. Što se tiče njegova vršnjaka Brleka, on je stigao u zimu 2021., zaigrao je 67 puta i u dva se navrata upisao među strijelce. Dugo je bio izvan terena zbog ozljede i operacije prednjih križnih ligamenata, a sada je također došao do kraja ugovora i više nije stanovnik grada na Dravi.

Najduže je od spomenutih igrača u redovima Osijeka bio vratar Barešić (1999.), ali je samo dvaput branio za prvu momčad, i to oba puta u natjecanju za Kup Hrvatske, prvo protiv Rudeša, a potom i prošle sezone u Kutjevu.

Osijek odabrao novog trenera, otkrili kad je službeno predstavljanje

Pristupio je još u srpnju 2016., a nakon odrađenog juniorskog staža branio je za Osijek II i skupio 50 utakmica između vratnica. Sada mu je zaista vrijeme da brani u kontinuitetu i stoga će potražiti novu sredinu.

Kada je riječ o Drambaievu (2001.), njemu je istekla posudba iz ukrajinskog Šahtara. Nastupio je za klub 20 puta, no nije ga bilo u sastavu cijele proljetne polusezone jer ga je stalno mučilo stopalo.

Almasi (1999.) zimus je posuđen iz češkog Banika. Sudjelovao je u 10 utakmica, od kojih je samo onu prvu u Puli odigrao 90 minuta. Zabio je jedan pogodak, i to u svom drugom nastupu protiv Gorice na Opus Areni, no potom je uglavnom dobivao vrlo skromnu minutažu.

Više o