Real se vratio na pobjedničke staze: Valencia pala u Madridu

Nakon šoka u prošlom kolu protiv Eibara, nogometaši Reala na svom su terenu srušili Šišmiše.

Slavlje Reala (Foto: AFP) (Foto:Afp)

Nogometaši Reala pobijedili su na svom Santiago Bernabeuu Valenciju s 2:0 u 14. kolu Primere i došli na peto mjesto.

Golove su za Real dali Daniel Wass (8 - autogol) i Lucas Vazquez (82). Luka Modrić je igrao do 71. minute.

Igrači Santiaga Solarija mogli su slaviti i uvjerljivije, ali propustili su nekoliko dobrih prilika. Najbliži pogotku bio je Marco Asensio koji je pri rezultatu 1:0 zapucao iz stopostotne situacije i pogodio jednog od braniča Valencije na crti.

U igru je u 80. minuti ušao Isco koji nije bio ni na klupi u prošloj utakmici - susretu Lige prvaka protiv Rome - zbog čega se puno pisalo o lošem odnosu zvijezde Reala i trenera Solarija.

Real je ovom pobjedom skočio na peto mjesto s 23 boda, koliko ima i četvrti Alaves s utakmicom manje. Vodeća je Sevilla s 26, pa slijede Barcelona s 25 i Atletico Madrid s 24 boda.

U ranijem susretu nogometaši Valladolida doživjeli su poraz kod kuće od Leganesa s 2:4. Kod Valladolida je od 63. minute zaigrao i hrvatski reprezentativac Duje Čop.

U ostalim susretima Celta je s 2:0 nadigrala "fenjeraša" Huescu, dok je još uvjerljiviji bio Getafe s domaćim pobjedom od 3:0 protiv Espanyola.