Osijek se časno oprostio od Europe: Pobijedio Adanu u uzvratu, ali do čuda nije mogao

Osijek je pobijedio Adanu 3:2 u uzvratu, ali u doigravanje Konferencijske lige nisu mogli.

Mijo Caktaš Foto: Borna Jakšić/Pixsell

Nogometaši Osijeka pobjedom 3-2 (1-1) protiv Adana Demirspora na svojoj Opus Areni u uzvratom susretu 3. pretkola oprostili su se od nastupa u Konferencijskoj ligi ove sezone.

S obzirom da je prva utakmica prije tjedan dana završila uvjerljivom 5-1 pobjedom turskog sastava iluzorno je bilo očekivati kako Osijek može proći, no slavonski je sastav za oproštaj od Europe ostvario pobjedu protiv respektabilnog suparnika.

Hajduk teško stradao u Solunu i bez gola se ekspresno oprostio od Europe!

Osijek bolje otvorio, ali Adana povela

Adana je povela golom Yusufa Sarija (31), Osijek je preokrenuo preko Darka Nejašmića (42), Mije Caktaša (59) i Šime Gržana (82-11m), da bi na konačnih 3-2 smanjio Yusuf Erdogan (90+1).

Osječani su u uvodu utakmice dva puta zaprijetili udarcima s ruba kaznenog prostora, no Karačić je sigurno otklonio prijetnje Bukvića i Caktaša.

Rijeka slavila na Rujevici: Čeka ih težak protivnik za grupu Konferencijske lige

Gosti su, pak, poveli iz svoje prve prave prilike na utakmici. Domaći su jeftino izgubili loptu na sredini igrakišta, do nje je stigao Belhanda i još jednom pokazao svoju klasu. Dovukao je loptu do pred kazneni prostor i onda pravodobno proigrao nadolazećeg Sarija koji je prizemnim udarcem sa 16 metara pogodio donji desni kut.

Pogodak koji je navijestio preokret u nastavku stigao je u 42. minuti kada je Lovrić izveo udarac iz kuta, a Nejašmić bio najviši u skoku te glavom svladao Karačića.

VIDEO Bad Blue Boysi iznenadili igrače Dinama na treningu: Podrška za rušenje AEK-a!

Remi na poluvremenu, u 81. minuti domaći na dva gola minusa

Prednost Osijeku donio je Caktaš u 59. minuti. Karačić je obranio dva uzastopna udarca Lovrića s ruba kaznenog prostora, ali kada je u manje od pet sekundi još jedna lopta krenula prema njemu, ovoga puta pucao je Caktaš bosanskohercegovački vratar više nije stigao reagirati i lopta je odsjela u mreži.

Kada je u 81. minuti sudac Brooks ocijenio kako je Guler u pokušaju raščišavanja situacije u svom kaznenom prostoru umjesto lopte pogodio Jugovića Osijek je dobio kazneni udarac kojega je minutu potom Gržan sigurno izveo za 3-1 pojavila se nada kako bi Osijek u samoj završnici mogao i nadoknaditi velika četiri gola zaostatka.

Grobari izvjesili provokativnu poruku za Hajduk: UEFA reagirala pa se pojavila srpska zastava

No, na samom startu sudačke nadoknade Adana je iz protunapada postigla pogodak za konačnih 3-2. Sari je pobjegao po desnom krilu i ubacio prizemnu loptu za Erdogana kojemu nije bilo teško s pet metara zakucati loptu u mrežu.

Službeni sastavi:

OSIJEK - ADANA 3:2

• Stigli su sastavi za večerašnju utakmicu.
  • OSIJEK: Malenica – Guedes, Barišić, Mkrtchyan, Gržan – Nejašmić, Brlek, Caktaš – Bukvić, Mierez, Lovrić
  • Adana Demirspor: Karačić - Svensson, Guler, Gravillon, Rodrigues - Stambouli, Akbaba - Sari, Belhanda, Akintola - Ndiaye.
  • Pričuve Osijeka: Barešić, Jugović, Špoljarić, Žaper, Živković, Bralić, Omerović, Evangelou, Drambayev, Pušić, Hiroš, Mkolčić
  • Pričuve Adane: Ozbir, Cokacalis, Dursun, Aydogan, Niang, Manev, Burak, Tokaz, Nani, Erdogan
  • 1 Počela je utakmica, prvi napad će imati Osijek.
  • 3 Prvi udarac Osijeka poslije kornera Lovrića otišao je pokraj gola. Pucao je Bukvić.
  • 8 Sjajna minijatura Bukvića na desnoj strani, ali njegov udarac brani Karačić.
  • 11 Belhanda i Ndiaye su se pojavili pred Malenicom, ali Osijekova obrana reagirala je puno ozbiljnije nego što je to činila proteklih dana.
  • 13 Mierez je presjekao lošu loptu Karačića prema obrani, ali i braniča gostiju usput, sudac je reagirao na opće negodovanje domaće publike.
  • 15 Lovrić je pao u šesnaestercu pa požutio zbog simuliranja.
  • 18 Dobra prilika za Osijek, ali Caktaš je pucao ravno u Karačića.
  • 18 Domagoj Bukvić požutio je zbog prekršaja.
  • 25 Turci prijete poslije slobodnog udarca s desne strane, ali udarac glavom otišao je preko Malenice i prečke.
  • 28 Povratna lopta na Caktaša, ali udarac ide preko gola.
  • 31 GOOOL za Adanu, strijelac Yusuf Sari za 0:1! Adana se dočepala lopte poslije još jedne pogreške obrane, Belhanda je dao zadnji pas, a Sari zavukao loptu ispod Malenice.
  • 39 Belhanda je testirao Malenicu s 18 metara, ali golman Osijeka bio je spreman na to.
  • 43 GOOOL za Osijek, strijelac za 1:1 Darko Nejašmić! Veznjak Osijeka bio je najviši u skoku poslije kornera Kristijana Lovrića i poravnao rezultat na Opus Areni.
  • 45 Igrat će se tri minute nadoknade.
  • 45+3 Kraj prvog dijela.
  • 46 Krenulo je drugo poluvrijeme.
  • 48 Strijelac turskog gola Sari prvi je prijetio, ali Malenica odličan.
  • 52 Sari radi probleme osječkoj obrani, odllično je pronašao Nianga, ali ovaj puca pokraj gola.
  • 58 Velika prilika Turaka, ali Malenica sjajno brani!
  • 59 GOOOOL za Osijek, strijelac za 2:1 Mijo Caktaš! Bijelo-plavi su odlično odgovorili na uvodni pritisak gostiju na startu drugog dijela, Caktaš je pokupio jednu odbijenu loptu i zavukao je pokraj Karačića za prednost domaćih. Još pola sata tinjat će nada na Pampasu.
  • 63 Gržan je došao do lopte ispred Sarija i spasio je gol domaćih u zadnji čas.
  • 64 Dvostruka reakcija gostujućeg trenera, izašli su Belhanda i Babajide, u igri su Erdogan i Nani.
  • 64 Pušić je zamijenio Caktaša.
  • 71 Gravillon je požutjeo kod gostiju.
  • 73 Jugović i Omerović su u igri umjesto Nejašmića i Bukvića.
  • 75 Stambouli je izašao, Tokoz je u igri.
  • 76 Gržan je požutio zbog prekršaja.
  • 81 Hiroš je ušao umjesto Lovrića. Špoljarić je zamijenio Miereza.
  • 81 Žuti za Semiha Gulera.
  • 82 GOOOL za Osijek, strijelac za 3:1 Šime Gržan iz penala!
  • 83 Brleku žuti zbog opasnog starta.
  • 84 Nani je dobio žuti karton zbog prigovora.
  • 90 Špoljarić je bio u prilici poslije promašene lopte Karačića nakon kornera, ali centaršut je nažalost bio previsok.
  • 90 GOOOL za Adanu, strijelac za 3:2 je Yusuf Erdogan! Suradnja dvaju Yusufa, danas sjajnog Sarija koji je namjestio gol i Erdogana, koji ga je pospremio u mrežu.
  • 90 Igrat će se još pet minuta sučevog vremena.
  • 90+5 Kraj utakmice! Osijek je uspio slaviti 3:2, ali dalje nažalost ide Adana zbog visoke pobjede 5:1 iz uvodne utakmice.