Golovi padali kao na traci: Na utakmici Konferencijske lige postignuto čak osam pogodaka

Odigrane su prve utakmice osmine finala Konferencijske lige.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Najuzbudljivija prva utakmica osmine finala Konferencijske lige odigrana je u Eindhovenu, a PSV i FC Kopenhagen su remizirali u dvoboju s čak osam pogodaka (4:4).

Gosti su vodili 1:0, 3:1 i 4:3, ali doma ipak nisu odnijeli pobjedu. Izdvojimo da je kod domaćina dvostruki strijelac bio Gapko, dok je kod gostiju dva pogotka dao Pep Biel.

Majer poražen na gostovanju u Engleskoj

Leicester je na domaćem terenu svladao Rennes s 2:0.

Vodio je domaćin od 30. minute kada je strijelac bio Albrighton i minimalnih 1:0 je stajalo sve do sudačke nadoknade kada je Iheanacho u 93. zabio za dva gola prednosti Leicestera prije uzvrata.

U redovima francuskog prvoligaša Rennesa hrvatski nogometaš Lovro Majer je zaigrao od 64. minute.

Ćaleta-Car odigrao 90 minuta za Marseille

Domaću pobjedu je upisao i Marseille, ali na uzvrat nosi jedan gol plusa. Pobijedio je Marseille s 2:1 Basel, a oba gola je za domaćina postigao Milik.

Nadu Baselu donio je Esposito koji je u 79. minuti postavio konačan rezultat. Cijelu je utakmicu za Marseille odigrao hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car.

Roma je također pobijedila u gostima. S 1:0 je u Arnhemu svladala Vitesse golom Portugalca Sergija Oliveire u nadoknadi prvog poluvremena.

Partizan potučen usred Beograda: Feyenoord napunio mrežu crno-bijelih

Završnicu utakmice Rimljani su odigrali s igračem manje (drugi žuti karton u 78. minuti je zaradio baš strijelac jedinog gola), dok je do 83. minute za Vitesse igrao mladi hrvatski reprezentativac Alois Dominik Oroz.

Uz dva gola Nigerijca Sora te po jedan Olayinke i Traorea praška Slavija je na domaćem terenu pobijedila LASK Linz 4:1, dok je PAOK kao domaćin s 1:0 svladao belgijski Gent.

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak odigrao je posljednjih pet minuta za grčki sastav.

Uzvratne su utakmice na rasporedu 17. ožujka.

Konferencijska liga, osmina finala

Bodo Glimt - AZ Alkmaar 2.1 (Pellegrino 39, Solbakken 90+1-11m / Aboukhlal 73)

Leicester - Rennes 2:0 (Albrighton 30, Iheanacho 90+3)

Marseille - Basel 2:1 (Milik 19-11m, 68 / Esposito 79)

PSV Eindhoven - FC Kopenhagen 4:4 (Gakpo 21, 70, Doan 50, Zahavi 85 / Johannesson 6, Pep Biel 22, 78, Lerager 43)

PAOK - Gent 1:0 (Kurtič 58)

Partizan - Feyenoord 2-5 (Natcho 13, Jović 46 / Toornstra 20, 77, Dessers 51, Geertruida 64, Sinisterra 71)

Slavia Prag - LASK Linz 4:1 (Sor 4, 29, Olayinka 82, Traore 85 / Balić 67)

Vitesse - Roma 0:1 (Sergio Oliveira 45+1)