Milan nakon poraza od Rijeke spojio dvije pobjede u nizu

Coppa d'Italia stigla je do osmine finala, a zasad su poznata tri kluba koji su prošli dalje u toj fazi.

Gennaro Gattuso i igrači Milana (Foto: AFP) (Foto:Afp)

Nakon Intera plasman u četvrtfinale talijanskog Kupa izborili su Fiorentina i Milan.

Fiorentina je u sjajnom susretu pobijedila Sampdoriju 3:2, dok je Milan na San Siru bio bolji od Verone 3:0.

Viole su vodile 1:0 i 2:1, no Sampa se oba puta vratila. Međutim, kada je Jordan Veretout u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca zabio za 3:2 priči je bio kraj. Bio je to njegov drugi pogodak na utakmici. I prvog je zabio iz kaznenog udarca u 59. minuti, a pogodak za domaćine zabio je i Khouma Babacar u drugoj minuti. Za goste su golove zabili Edgar Berreto u 39. i Gaston Ramirez iz jedanaesterca u 77. minuti.

Milan Badelj nije nastupio za Fiorentinu, dok je Ivan Strinić u gostujućim redovima igrao do 87. minute.

U drugom susretu Milan je rutinski stigao do pobjede golovima Susa (22), Alessia Romagnolija (30) i Patricka Cutronea (55). Nikola Kalinić nije nastupio za Milan.