Visoko slavlje Barcelone u prvoj utakmici nakon pauze: Prvijenac neočekivanog pojačanja, majstorija Messija

Hrvatski napadač zna kako protiv obrane Barcelone, vidjet ćemo kako će se snaći u prvoj utakmici od nastavka sezone.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Barcelona je s 4:0 pobijedila Mallorcu u prvoj utakmici od nastavka sezone. Zabili su Vidal, Braithwaite, Alba i Messi.

Katalonci su poveli već nakon 65 sekundi igre kada je Vidal zabio glavom na ubačaj Albe. Na 2:0 je povisio Braithwaite u 37. minuti na asistenciju Messija. Dancu, koji je neočekivano stigao u Barcu izvan prijelaznog roka, bio je to prvi gol u novom klubu.

U 79. Alba je zabio za 3:0 na još jednu asistenciju Messija, nakon čega je Argentinac i sam zabio za konačnih 4:0 u sudačkoj nadoknadi. Lijepo je promiješao obranu i pogodio slabijom desnom nogom.

Mertens odveo Napoli u finale golom za povijest: Postao rekorder, nadmašio Hamšika i Maradonu

Mallorca je pružila dobar otpor, imali su više udaraca od Barcelone i nekoliko lijepih prilika, ali Katalonci su bili ti koji su zabijali.

Ante Budimir igrao je do 85. i minute. Imao je jedan dobar udarac koji je prohujao tik uz vratnicu. Ivan Rakitić ušao je na poluvremenu umjesto Vidala.

Barcelona je prva s pet bodova više od Reala, koji sezonu nastavlja u nedjelju protiv Eibara (19:30).