inter se napromašivao

Mertens odveo Napoli u finale golom za povijest: Postao rekorder, nadmašio Hamšika i Maradonu

Napoli je izborio finale Kupa u uzbudljivoj utakmici.

Napoli je u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa Italije odigrao 1:1 s Interom i tako izborio finale protiv Juventusa. U prvoj utakmici u Milanu bilo je 1:0 za Napoli.

Inter je poveo već u drugoj minuti golom Christiana Eriksena izravno iz kornera. U 41. minuti izjednačio je Dries Mertens i zabio gol vrijedan finala i rekorda. Mertensu je to bio 122. gol u dresu Napolija čime je postao najbolji strijelac u povijesti kluba s golom više od Hamšika i sedam više od Maradone.

Vratar Napolija David Ospina nije se proslavio kod gola Intera, ali zato je do kraja sjajno branio i spašavao svoju momčad. Inter je ukupno imao devet udaraca u okvir, a Napoli dva.

U finalu će Napoli igrati protiv Juventusa koji je izbacio Milan.