Ludi Jadranski derbi: Rijeka u 93. minuti zabila za pobjedu i ostala u igri za Ligu prvaka!

Rijeka je pobijedila u Jadranskom derbiju u predzadnjem kolu sezone.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Nogometaši Rijeke u susretu su 35. kola Prve HNL na praznom Poljudu kao gosti svladali Hajduk sa 3:2 (2:1).

U vrlo sadržajnom Jadranskom derbiju Rijeka je dva puta vodila golovima Čolaka (19, 44), Hajduk se dva puta uspijevao vratiti preko Eduoka (39) i Caktaša (69-11m), ali nakon što je Galović (90+3) u sudačkoj nadoknadi postigao i treći pogodak za goste domaći više nisu imali vremena za povratak.

Hajduk nije početni pritisak uspio pretvoriti u rezultasku prednost i zato je bio kažnjen u 19. minuti. Lončar je uspio prihvatiti jedno dubinsko proigravanje, sjurio se do gol-aut linije odakle je poslao loptu u srce kaznenog prostora gdje je Čolak izmaknuo pozornosti čuvara i neometan zatresao mrežu iza Posavca.

Chelsea u finalu FA kupa: Izbacili Man Utd, šuplje ruke De Gee i autogol Maguirea

Domaći su uspjeli poravnati 20 minuta kasnije, Jradi je na lijevoj strani gostujućeg kaznenog prostora uspio proigrati Eduoka koji je sa sedam-osam metara iskosa svladao odličnog Pandura.

Ipak, gosti su na odmor otišli s prednosti nakon što je u 44. minuti Dimitrov ponovno zaboravio na Čolaka koji je nečuvan glavom s pet metara proslijedio centaršut Štefulja u mrežu.

Samo minutu potom Čolak je trebao završiti utakmicu. U jednom je skoku na sredini terena visoko podigao lakat i udario Dimitrova u glavu, sudac Batinić pokazao mu je crveni karton, ali je na intervenciju VAR-a išao pogledati snimku događaja i promijenio odluku te umjesto crvenog Čolaku pokazao samo žuti karton.

Drugo poluvrijeme bilo je manje sadržajno, Hajduk je do izjednačenja stigao iz kaznenog udarca kojega je precizno izveo Caktaš u 69. minuti. Prethodno je Raspopović nespretno igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Službena potvrda: Niko Kovač ima novi klub!

U trećoj minuti sudačke nadoknade Galović bio najviši u skoku pred domaćim vratima nakon udarca iz kuta i donio vrijedna tri boda Rijeci koja je tako ostala u igri čak i za drugo mjesto na kraju prvenstva koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Rijeka je ostala četvrta na ljestvici, ali sada ima 61 bod, jedan manje od drugog Osijeka i treće Lokomotive, dok je Hajduk peti sa 57 bodova.

Ranije u nedjelju su Lokomotiva i Gorica na stadionu u Kranjčevićevoj ulici igrali 1:1 (1-0).

Osijek i Lokomotiva susreću se u posljednjem kolu, dok Rijeka dočekuje Istru. Ako Osijek i Lokomotiva remiziraju, Rijeka bi pobjedom osvojila drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Hajduk - Rijeka 2:3

• Rijeka: Pandur, Galović, Lepinjica, Halilović, Velkovski, Čolak, Andrijašević, Štefulj, Escoval, Raspopović, Lončar
  • Hajduk: Posavec, Dimitrov, Caktaš, Edouk, Juranović, Čuić, Jairo, Jurić, Čolina, Vušković, Jradi
  • POČETNE POSTAVE:
  • Čini se da je Tudor definitivno odustao od formacije s trojicom u obrani. U postavi su četiri braniča, četiri veznjaka i dva napadača.
  • 1 Počela je utakmica!
  • 6 Prva šansa na utakmici, Jairo je ukrao loptu i pucao, ali Pandur je obranio.
  • 17 Bolje je otvorio Hajduk. Prvi pokušaj Rijeke stigao je u 17. minuti, Lončar je nakon kornera neprecizno pucao glavom.
  • 20 GOOOOL! Čolak je strijelac! Potpuno sam je ostao napadač Rijeke, obrana Hajduka kao da je otišla na pauzu. Lončar ga je uposlio, a Čolak pogodio s 10-ak metara.
  • 27 Moglo je sada biti i 2:0. Lončar je izašao sam pred Posavca i pokušao ga zaobići, ali lopta mu je malo pobjegla.
  • 36 Cakaš je imao priliku, ali Pandur je zasad siguran na golu Rijeke. Bit će korner.
  • 39 GOOOOL! Hajduk je izjednačio! Jradi je lijepo podvalio za Edouka koji je silovito pucao i zabio.
  • 45 GOOOOL! Rijeka opet vodi! Čolak je zabio glavom nakon preciznog ubacivanja Štefulja! Čulo se na praznom stadionu kako Rožman instruira svoje igrače da igraju preko lijeve Štefuljeve strane, čini se da je bio u pravu.
  • 45+ Čolak je ubrzo nakon drugog gola laktom pogodio Dimitrova, Batinić je odmah izvadio crveni karton, pa ga nakon pregleda VAR-a promijenio u žuti!
  • Gotovo je prvo poluvrijeme!
  • 46+ Počeo je nastavak!
  • 50 Lijep volej Jaira, ali ipak je bio malo neprecizan.
  • 64 Sjajna šansa za Rijeku, Andrijašević je pucao, ali lopta prolazi tik pored vratnice.
  • 69 GOOOOOL! Raspopović je igrao rukom u šesnaestercu, Caktaš je zakucao u rašlje iz penala!
  • 73 Dobar ubačaj Juranovića, Caktaš je pucao glavom, činilo se da će to završiti u mreži, ali ipak je otišlo pored gola.
  • 90+ Sjajan udarac Capana, Posavec je odlično obranio!
  • 90+ GOOOOOL! Rijeka je u sudačkoj nadoknadi zabila za 3:2! Galović glavom nakon kornera!