Fenjeraš se pokazao kao tvrd orah: Barcelona teže nego očekivano izborila minimalnu pobjedu

Barcelona slavila 1:0 protiv Getafea u 18. kolu La Lige.

Pedri (Foto:Afp)

U susretu 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na stadionu Camp Nou pred 79.814 gledatelja pobijedila Getafe sa 1:0 produživši niz bez ligaškog poraza na osam kola.

VIDEO Pitali smo profesora matematike iz redova Kauboja što misli o kalkulacijama

Jedini poraz ove sezone u La Ligi, Barca je doživjela u listopadu od Real Madrida (1:3), a potom je spojila sedam pobjeda i remi.

Posljednju pobjedu ostvarila je protiv Getafea 1:0, a gol odluke zabio je Pedri u 35. minuti.

Vrlo je malo nedostajalo da gosti već u trećoj minuti šokiraju Camp Nou. Borja Mayoral je svladao Marca Andrea ter Stegena, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Pet golova u šest utakmica? Vratio nam se dobri, stari HNL i potvrdio svoje mane

Barca je prvi put zaprijetila u sedmoj minuti, pucao je Ousmane Dembele, ali je David Sorija bio spreman. U 31. minuti opasno je pucao i Gavi, ali je Sorija još jednom bio spreman. U 35. minuti Barca je povela lijepim golom Pedrija.

Gosti su mogli izjednačiti u 41. minuti, ali je Ter Stegen zaustavio udarac Borje Mayorala.

U 59. minuti Dembele je imao novu priliku, ali je pucao pored gola. U 85. minuti Franck Kessie je mogao sve riješiti, ali je Soria još jednom izašao kao pobjednik.

Arsenal pobijedio Manchester United u spektakularnoj utakmici koja je možda vrijedna titule

Barcelona sada vodi sa 44 boda, šest više od Real Madrida kojeg večeras očekuje neugodno gostovanje kod Athletic Bilbaoa.