Evo što pišu austrijski mediji o Dinamu: Jedan naslov se posebno ističe, a čitaju ga brojni Austrijanci

Mediji poput Kuriera i ORF-a ističu da je ovo već treći poraz Red Bulla u Ligi prvaka i da su daleko od plasmana po trenutnoj formi.

RB Salzburg - Dinamo (Foto:Marko Lukunić/Pixsell)

Nogometaši Dinama ostvarili su premijernu pobjedu ove sezone u Ligi prvaka, u gostima su svladali austrijskog doprvaka Salzburg s 2:0 (0:0) u susretu trećeg kola.

Prvi pogodak na susretu postigao je Sandro Kulenović u 49. minuti, dok je Dinamo ključni korak prema slavlju napravio u 84. minuti. Tada je Bruno Petković zabio za 2:0 čime je hrvatski prvak nakon poraza 2-9 od Bayerna i 2:2 s Monacom osvojio prva tri boda u elitnom natjecanju. Dinamo ima četiri boda i nalazi se u sredini ljestvice.

Dvoboj u Salzburgu pratili su i brojni austrijski mediji koji hvale igru Dinama, a jedan naslov se posebno ističe u masi.

''Dinamo je veličina prevelika za Salzburg'', piše Oe24 jedan od najčitanijih medija u državi.

''Nakon 0:3 protiv Sparte Prag i 0:4 protiv Bresta gol-razlika sada iznosi 0:9...'', dodaje Krone.

Dinamo je zaradio pravo bogatstvo pobjedom u Ligi prvaka

Pogledajte kako izgleda ljestvica Lige prvaka nakon trećeg kola: Dinamo je ispred Bayerna!