Dinamov protivnik upisao težak poraz na otvaranju Lige prvaka: Nisu se dobro proveli u Pragu

RB Sazburg protiv Dinama igra u trećem kolu Lige prvaka.

Sparta Prag - RB Salzburg (Foto:Afp)

U susretu 1. kola nogometne Lige prvaka Sparta je u Pragu pobijedila RB Salzburg s 3:0.

Češki prvak poveo je već u 2. minuti golom finskog veznjaka Kaana Kairinena. Na 2:0 je povisio nigerijski napadač Victor Olatunji, a konačnih 3:0 postavio je albanski veznjak Qazim Laci.

Težak je to poraz za austrijsku momčad koja u trećem kolu elitnog klupskog natjecanja dočekuje Dinamo. Utakmica se igra 23. listopada u Salzburgu, a prije toga Plavi će ugostiti Monaco na Maksimiru.

U drugom susretu Bologna i Šahtar Donjec odigrali su bez golova.

Šahtar, koji vodi hrvatski stručnjak Marino Pušić, a asistent mu je Mario Stanić, već u 4. minuti dobio je kazneni udarac. Stefan Posch srušio je protivnika, a norveški sudac Rohit Saggi pokazao na bijelu točku.

Georgij Sudakov je pucao, ali je Lukasz Skorupski odlično obranio. Za Bolognu je do 69. minute igrao Nikola Moro, dok Martin Erlić nije ulazio u igru. Na suprotnoj strani nije zaigrao Bartol Franjić.

Englezi prigovaraju Kaneu: "A kad je Dinamov trener završio u zatvoru, nisi to mogao napraviti..."

Dinamo se oglasio ovom porukom, navijači ih zatrpali komentarima: "Ljudi, dajte. Mi nismo ni na što ličili..."

Prva pobjeda Zagreba u Ligi prvaka: Viceprvak Europe nokautiran u Areni!