BiH izgubila protiv Poljske: Čak sedam gostujućih pobjeda u Ligi nacija

Zanimljiva večer u Ligi nacija.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

U derbiju večeri nogometne Lige nacija Italija je u Amsterdamu pobijedila Nizozemsku sa 1-0, dok je u drugom susretu iz iste skupine Poljska u Zenici porazila Bosnu i Hercegovinu sa 2-1.

Bila je to večer gostiju, u osam susreta koliko ih je bilo na rasporedu u ponedjeljak, gosti su ostvarili čak sedam pobjeda, a jedna je utakmica završila bez pobjednika.

U derbiju večeri Azzurri su u Amsterdamu porazili "Oranje" sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Nicolo Barella u sudačkoj nadoknadi prvog dijela na asistenciju Cira Immobilea.

U drugom susretu iz ove skupine Poljska je u Zenici porazila BiH sa 2-1, okrenuvši rezultat nakon što je domaćin poveo.

Šok za Francuze: Mbappe zaražen, ne igra protiv Hrvatske

Prvi gol na utakmici zabio je Haris Hajradinović iz jedanaesterca u 24. minuti. Poljska je izjednačila u samoj završnici prvog dijela nakon što je Kamil Grosicki ubacio iz kornera, a Kamil Glik pogodio za izjednačenje. Poljska je preokrenula rezultat u 67. minuti kada je Rybus ubacio s boka, a Grosicki pogodio za pobjedu.

Nakon dva kola vodi Italija sa četiri gola ispred Poljske i Nizozemske sa po tri boda, dok BiH ima jedan bod.

Velika večer Haalanda

U skupini 1 Lige B vidjeli smo pravu golijadu sa čak 11 golova u dva susreta.
Norveška je u Belfastu deklasirala Sjevernu Irsku sa 5-1, dok je Rumunjska u Klagenfurtu bila bolja od Austrije sa 3-2.

Koje promjene sprema Dalić? Opet je ostao bez važnog aduta, pravu zamjenu nema

Norvežani su na gostovanju kod Sjeverne Irske uspjeli za samo 19 minuta postići tri gola, a nakon nepunih sat vremena - pet komada. Erling Haaland je bio izuzetno raspoložen u Belfastu, pa je zabio dva gola uz jednu asistenciju, a među strijelce su se upisali i Alexander Sorloth s dva, te Mohamed Elyounoussi s jednim golom. Jedini gol za nemoćnog domaćina postigao je Paddy McNair.

Rumunjska iznenadila

U drugom susretu Rumunjska je priredila iznenađenje pobijedivši Austriju sa 3-2.

Strijelci za Rumunjsku bili su Alibec (4), Grigore (52) i Maxim (71), a za Austriju Baumgartner (18) i Onisiwo (82). Rumunji vode na ljestvici sa četiri boda, dok Norveška i Austrija imaju po tri boda.

U skupini 2 Škotska je u Olomucu porazila Češku sa 2-1, dok su Izrael i Slovačka odigrali 1-1.

U ovoj skupini vodi Škotska sa četiri boda.