Veliki preokret Cibone, neočekivan poraz Zagreba

Košarkaši Cibone slavili su u 22. kolu ABA lige na gostovanju kod Union Olimpije 61-58, dok je Zagreb poražen u Draženovom domu od Radničkog 81-76 usprkos 26 koševa i čak 14 napadačkih skokova Marija Kasuna...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Zagreb je protiv Radničkog zaostajao veći dio utakmice, na poluvremenu 11 koševa razlike (30-41), ali je u završnici uspio doći do prilike za pobjedu. Ta prilika, na žalost, nije iskorištena unatoč nadmoći u skoku (44-30) u kojem je prednjačio Mario Kasun sa 16 uhvaćenih lopti pod obručima, od čega čak 14 u napadu.

Na kraju su tako "mravi" poraženi po 11. put ove sezone u utakmici u kojoj je pored Kasuna, najbolji bio kapetan Kruno Simon s 19 koševa i 10 skokova. Damir Mulaomerović dodao je 10 koševa. Kod Radničkog, najefikasniji sa 16 koševa bio je Miljan Pavković.

Cibosi su u Ljubljani protiv Olimpije preokrenuli susret u posljednjoj četvrtini. Nakon koša Sašua Salina za 51-40 vodstvo Olimpije u 33. minuti Cibona je završno s polaganjem Gorana Sutona u 38. minuti napravila seriju 17-0 za vodstvo 51-57! Stečenu prednost do kraja je momčad Jasmina Repeše uspjela sačuvati i slaviti 12. pobjedu u sezoni.

Goran Suton sa 17 koševa i 10 skokova predvodio je Cibonu, a dvoznamenkast su učinak prema broju koševa još ostvarili Antwain Barbour (12) i Damjan Rudež (11).

Strijelce Union Olimpije predvodio je Deon Thompson s 14 koševa. (TS)