A bili blizu pobjede

Cedevita pala protiv peterostrukog prvaka Europe u zadnjih 30 sekundi!

Nakon što je Owens tricom izjednačio na 77:77, uzvratio je tricom Blu za 80:77, Draper je zatim promašio oba slobodna i gosti su utakmicu rutinirano priveli kraju...

Košarkaši Cedevite imali su nakon svake od prve tri četvrtine dvoboja s Maccabijem prednost - nakon prve 17:15, nakon druge 42:38, nakon treće 63:59, a onda su učenici Dražena Anzulovića sve uprskali u posljednjih 10 minuta i izgubili 77:83. Točnije, u derbiju 22. kola ABA lige, momčad iz Zagreba je protiv moćnog izraelskog kluba pala u zadnjih 30 sekundi!

Nakon što je Owens, 45 sekundi prije kraja, tricom izjednačio na 77:77, Maccabi je odgovorio preko Blua, koji je pogodio za tri poena 30 sekundi prije kraja za 80:77. Večeras neprepoznatljivi Draper (2-9 šut iz igre), zatim je promašio dva slobodna pa su Izraelci rutinirano, slobodnim bacanjima došli do konačnih 83:77.

Kod Cedevite najefikasniji su bili Owens i Smodiš sa 16 koševa, a kod gostiju su tri igrača zabila po 14 koševa - Eliyahu, Hendrix i Smith,

Nakon 22. kola, Cedevita je i dalje druga s omjerom pobjeda i poraza 17-5, dok je Maccabi prvi sa samo jednim porazom i 20 pobjeda (ima utakmicu manje). (Agencija VLM)