Hrvatska reprezentacija

Bruno Marić o kontroverznom Livakovićevu isključenju: ''Grozim se objašnjenja nekih stručnjaka, neshvatljiva pogreška''

Bizarno isključenje Dominika Livakovića prokomentirao je sudački ekspert Bruno Marić.

U susretu 4. kola skupine A1 nogometne Lige nacija Hrvatska je u Varšavi odigrala 3:3 protiv Poljske, te je ostala u igru za plasman u četvrtfinale.

Poljska je povela u samom otvaranju utakmice golom Piotra Zielinskog (5), Hrvatska je preokrenula s tri gola u samo šest minuta preko Borne Sose (20), Petra Sučića (24) i Martina Baturine (26), a onda je krajem prvog poluvremena Nicola Zalewski (45) smanjio na 2:3.
U drugom je poluvremenu Sebastian Szymanski (69) pogodio za konačnih 3:3.

Hrvatska je od 76. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Dominik Livaković.

Bizarno isključenje našeg vratara prokomentirao je sudački ekspert Bruno Marić.

''Za mene nerazumljiva i neprihvatljiva odluka'', započeo je Marić pa nastavio:

''Livaković je apsolutno prvi na lopti, njegov je cilj isključivo lopta. Nakon toga Livaković se ne može zaustaviti i u akceleraciji dolazi do kontakta s Lewandowskim. On je također morao voditi brigu o tome da je Livaković prvi na lopti i čuvati se kontakta'', kazao je.

Svi se pitaju zašto se VAR nije javio

Nije bilo VAR intervencije, što je začudilo sve koji su gledali utakmicu u prijenosu, pa tako i našeg sudačkog eksperta.

''Nije mi jasno da nije bilo VAR intervencije. Ustvari, sad se grozim potencijalnih objašnjenja koja će shvatiti samo tri nekakva stručnjaka. Sve u svemu, nogometno neprihvatljiva odluka i siguran sam da će svatko tko gleda utakmicu, bez obzira na to odakle dolazi, reći da je ta situacija neprihvatljiva. Jednostavno je čudno da VAR nije intervenirao'', zaključio je Marić.

Sažetak utakmice Poljska - Hrvatska

VIDEO Baturina opisao kako je došao do pogotka i izmamio osmijehe: ''Pero me malo iznenadio''

VIDEO Petar Sučić otkrio kako se sudac pravdao nakon što je dao crveni karton Livakoviću

Poljski mediji potpuno poludjeli na Livakovića: "Razbojnik napao Lewu, bandit, kur*in sin..."