Flachau: Shiffrin slavila u slalomu, Riesch povećala prednost

Mikaela Shiffrin, 18-godišnja američka skijašica, uvjerljiva je pobjednica noćnog slaloma za Svjetski kup skijašica kojem je domaćin bio austrijski Flachau.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Mikaela Shiffrin je sjajno odradila prvu vožnju u kojoj je ostvarila veliku prednost pred najbližim pratiteljicama, a u drugoj vožnji sigurno je čuvala veliku prednost i na kraju je imala 83 stotinke brže vrijeme od drugoplasirane Šveđanke Fride Hansdotter. Treće mjesto osvojila je još jedna švedska skijašica, Maria Pietilae-Holmner, sa jednom sekundom i 14 stotinki zaostatka za pobjednicom.

Njemica Maria Höfl-Riesch, koja je bila druga u prvoj vožnji, na kraju je osvojila četvrto mjesto (+1.40). Austrijanka Marlies Schild u prvoj vožnji je dijelila treće mjesto, ali je u drugoj napravila veliku pogrešku, pa je zauzela tek 26. mjesto, s golemim zaostatkom za konkurencijom iz vrha.

Jedina hrvatska predstavnica u ovoj utrci, Sofija Novoselić krenula je u prvu vožnju sa startnim brojem 68. Za Shiffrin je zaostala 6 sekundi i 36 stotinki, te je zauzela 59. mjesto, što joj, dakako, ni blizu nije bilo dovoljno za drugu vožnju.

Mikaela Shiffrin ostvarila je već treću slalomsku pobjedu u Svjetskom kupu ove sezone, sedmu u karijeri, te je potvrdila kako je glavni kandidat za osvajanje zlatne olimpijske medalje u Sočiju u ovoj disciplini. Povećala je prednost u poretku slaloma u kojem sada ima 402 boda, a prate je Hansdotter s 258 bodova i Schild s 245.

U ukupnom poretku vodeća je Maria Höfl-Riesch sa 781 bodom ispred Austrijanke Anne Fenninger sa 709 i Lihtenštajnke Tine Weirather sa 673. Mikaela Shiffrin probila se na 4. mjesto sa 614 bodova.