U derbiju 11. kola Engleske lige Chelsea je u gostima pobijedio Liverpool i potvrdio vodeće mjesto ljestvice, dok su domaće pobjede ubilježili Manchester United i Southampton.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Chelsea je do pobjede na Anfieldu došao preokretom nakon što je Liverpool poveo preko Emre Cana u 9. minuti. U 14. minuti Garry Cahill je izjednačio, a u 67. minuti Diego Costa je nakon velike gužve donio pobjedu Chelseaju. Diegu Costi to je 10. pogodak sezone s kojim se izjednačio na prvom mjestu ljestvice strijelaca sa Sergiom Aguerom.

VIDEO Liverpool bez osvete: Chelsea okrenuo na Anfieldu

Manchester United je tek pogotkom Juana Mate u 67. minuti slomio kod kuće otpor Crystal Palacea. Asistirao mu je Angel di Maria koji je s jednim pogotkom i tri asistencije sudjelovao u posljednjih šest golova Uniteda. To je ujedno i prva utakmica Crvenih vragova bez primljenog gola nakon šest susreta.

Southampton je nastavio s odličnim igrama i domaćom pobjedom protiv Leicester Citya od 2-0 zadržao drugo mjesto ljestvice s četiri boda manje od Chelseaja. Oba zgoditka za "Svece" zabio je Shane Long.

West Ham United i Aston Villa su odigrali bez zgoditaka, a Burnley je pobijedio Hull City s 1:0.

Chelsea je i dalje vodeći, londonski klub ima 29 bodova, Southampton je drugi s 25, a City je s utakmicom manje treći s 20 bodova. West Ham je ostao četvrti s 18 bodova.