Hrvatska reprezentacija

Hrvatska izgubila na startu Lige nacija: Loša igra Vatrenih u novom porazu od Portugala

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je od Portugala s 4:1.

Nakon utakmice pogledajte analizu susreta i prve reakcije u specijalnoj emisiji Nove TV.

Novu sezonu Lige nacije hrvatski su nogometaši otvorili novim porazom od Portugala koji je u Portu pobijedio s 4:1. Bila je to jako loša predstava hrvatskih nogometaša koji su još jednom pokleknuli protiv reprezentacije koju nikad u povijesti nismo uspjeli pobijediti.

Hrvatska u utorak od 20:45 gostuje kod Francuske koja je slavila protiv Švedska s 1:0.

Pogledajte sve golove: Portugalci se raspucali, Petković nakon lijepe akcije zabio utješni zgoditak

Portugal je poveo pred kraj prvog poluvremena golom Joaoa Cancela (41), na 2-0 povisio je Diogo Jota (58), za 3-0 strijelac je bio Joao Felix (70), da bi u sudačkoj nadoknadi svaki sastav postigao po pogodak. Prvo je u prvoj minuti nadoknade Petković (90+1) smanjio na 3-1, da bi u posljednjim sekundama Andre Silva (90+4) pogodio za konačnih 4-1.

Cancelo sjajno savladao Livakovića

Livaković spašavao, a onda je krenulo

Hrvatska je uz veliku dozu sreće i odličnim obranama Livakovića držala 0-0 do 41. minute no tada više ništa nije moglo spasiti očajnu Hrvatsku kada se Joao Cancelo još jednom izbio za prostor za udarac te sa 20 metara pogodio sam gornji desni kut Livakovićeva gola.

Pogodal Jote za 2:0

Početkom nastavka Portugal je stigao i do drugog gola. Guerreiro je u 58. minuti prebacio Jedvaja iza čijih leđa je utrčao Diogo Jota koji se potom sjurio u kazneni prostor i sa 10-ak metara mirno svladao Livakovića.

Prvijenac Felixa za Portugal

I Livakoviću je u drugom poluvremenu popustila koncentracija što se pokazalo u 70. minuti kada mu je prizeman udarac Joaoa Felixa koji je išao poprilično po sredini gola prošao ispod tijela u mrežu.

Petković zabio počasni pogodak

Hrvatska je uspjela postići pogodak početkom sudačke nadoknade kada je Perišić osvojio loptu na 30-ak metara od portugalskog gola i dodao Rebiću koji je odlično proigrao Petkovića koji je utrčao u kazneni prostor domaćih i pogodio za 3-1.

Petković smanjio

Ipak, na samom isteku utakmice Andre Silva je u gužvi pred našim vratima nakon još jednog udarca iz kuta bio brži od Jedvaja i skrenuo loptu u gol za konačnih 4-1.

Silva za 4:1

Bio je ovo šesti međusobni susret Hrvatske i Portugala i peta pobjeda aktualnih europskih prvaka uz jedan remi. Hrvatska je u tih šest susreta postigla samo dva pogotka uz 12 primljenih.

Za tri dana Hrvatska će u susretu 2. kola gostovati u Saint-Denisu protiv svjetskog prvaka Francuske, još jedne reprezentacije koju nikada nije pobijedila. U šest dvoboja protiv "trikolora" "vatreni" su ostvarili dva remija uz četiri poraza.

PORTUGAL - HRVATSKA 4-1 (1-0)

Stadion Dragao

STRIJELCI: 1-0 Joao Cancelo (41), 2-0 Diogo Jota (58), 3-0 Joao Felix (70), 3-1 Petković (90+1), 4-1 Andre Silva (90+4)
SUDAC: Massa (Italija)

PORTUGAL: Lopes - Joao Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Guerreiro - Moutino (Sergio Oliveira, 81), Danilo, Bruno Fernandes - Diogo Jota, Joao Felix (Andre Silva, 88), Bernardo Silva (Trincao, 78)

HRVATSKA: Livaković - Jedvaj, Lovren, Vida, Barišić - Pašalić (Brozović, 61), Kovačić; Brekalo (Perišić, 61), Vlašić, Rebić - Kramarić (Petković, 74)

PORTUGAL - HRVATSKA 4:1

• Hrvatska: Livaković - Jedvaj, Lovren, Vida, Barišić - Kovačić, Pašalić - Brekalo, Vlašić, Rebić - Kramarić
  • Portugal: Lopes - Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Guerreiro - Moutinho, Danilo Pereira, Bruno Fernandes - Jota, Felix, Bernardo Silva
  • POČETNE POSTAVE:
  • Kapetan Vatrenih bit će Domagoj Vida.
  • Zlatko Dalić odlučio se za 4-2-3-1. Kovačić i Pašalić bit će povučeniji veznjaci, a ispred njih će operirati Vlašić. Bit će zanimljivo vidjeti kako će funkcionirati ta mlada trojka.
  • Perišić i Brozović ipak će priliku čekati s klupe, a tako su nekako i glasile između redaka najave izbornika Dalića. Očekujemo da ćemo njih dvojicu vidjeti u prvih 11 u utorak protiv Francuza.
  • Kapetan Luka Modrić i Ivan Rakitić propuštaju ovo okupljanje, no očekujemo ih u opet u sastavu već sljedećeg mjeseca.
  • Cristiano Ronaldo ima problem s nožnim prstom i danas neće igrati protiv Hrvatske.
  • Mate Bilić i Tomo Šokota gosti su specijalne emisije Nove TV uoči i nakon utakmice.
  • Mario Pašalić prvi će put u karijeri startati u prvih 11 u službenoj utakmici reprezentacije.
  • Reporter Dnevnika Nove TV Stipe Antonijević otkrio je dio Dalićevih planova - oko 60. minute očekuje se ulazak Perišića i Brozovića.
  • Tomo Šokota, bivši igrač Benfice i Porta, u emisiji Nove TV: "Portugalci su tehnički i taktički potkovani, a igraju prljavo. Nama to nikada nije odgovaralo." Hrvatska još nema pobjedu protiv Portugala.
  • Počela je utakmica!
  • 2 Pucao je Vlašić, dobar početak. Lopes je morao intervenirati.
  • 5 Lijepa kombinacija Portugala, Pereira je opalio, ali prejako. Otišlo je to iznad gola.
  • 9 Bruno Fernandes je pucao izvana, ali ravno u Livakovića.
  • 15 Dobra akcija Portugala, Felix je bio u dobro situaciji, ali Vida je bio na pravom mjestu! Blokirao je njegov udarac.
  • 18 Opet dobra akcija Portugala, ali spetljali su se. Otklonili su to Lovren i Vida.
  • 23 Vratnica, pa sjajna obrana Livakovića! Bio je Portugal jako blizu vodstva.
  • 26 Fantastične dvije obrane Livakovića! Dvaput je nakon kornera obranio udarce Pepea iz blizine!
  • 27 Kakva streljana! Tukao je Jota glavom, pogodio je vratnicu.
  • 29 Evo malo i Hrvatske u napadu, Rebić je ubacio, a Felix se vratio iz napada i odbio u korner.
  • 34 Još jedna stativa! Guerreiro je precizno pucao izvana, odbila se u Livakovića pa u korner.
  • 41 GOL! Portugal vodi. Cancelo je pucao s 20-ak metara i lijepo pogodio.
  • 43 Drugi pokušaj tek hrvatske reprezentacije. Pucao je Kramarić, ali nije bio precizan i lopta odlazi dva metra od gola.
  • 45 Poluvrijeme! Portugal vodi 1:0, a Hrvatska može biti sretna jer nije primila više golova. Livaković brani čudesno i skinuo je nekoliko zicera. Domaćini su imali čak 14 udaraca, a Hrvatska samo dva.
  • 46 Počelo je drugo poluvrijeme
  • 50 Portugalci su nastavili dominaciju u posjedu lopte i u drugom dijelu. Hrvatska se teško snalazi s loptom.
  • 54 Prva prilika Portugala. Fernandes je pucao sa 18 metara iz slobodnog udarca, ali daleko iznad gola.
  • 57 Opet puca Fernandes, ali točno u ruke Livakovića.
  • 58 GOL! Jota za 2:0 Portugala. Domaći napadač se prošetao kroz obranu Hrvatske i zabio pored Livakovića koji ne može ipak sve obraniti.
  • 61 Dalić radi dvije zamjene. Izašli su Pašalić i Brekalo, a unutra su Brozović i Perišić.
  • 70 Hrvatska i dalje bez prave prilike za gol, a bliži se završnica utakmice.
  • 72 GOL! Portugal opet zabija, već je 3:0. Lijepo je zabio Felix sa 17 metara. Nitko ga nije uspio blokirati.
  • 72 Opet prijeti Portugal. Moutinho je pucao s nekih 30 metara, ali srećom pored gola.
  • 74 Dalić se odlučio za treću zamjenu. Kramarić ide prema klupi, a u igri je Petković.
  • 82 Portugal sigurno ide prema pobjedi, a Hrvatska i dalje čeka pravu priliku da bar smanji rezulat.
  • 87 Prvi opasan udarac Hrvatske. Brozović je pucao sa 16 metara, prošlo je blizu gola.
  • 90+4 GOOOOOOL! Petković zabija za 3:1 u 91. minuti. Portugal se skroz opustio, Rebić je podvalio loptu, a napadač Dinama zabija svoj šesti gol za reprezentaciju.
  • 90+4 GOL! Šteta, Porugal u zadnjoj sekundi zabija za 4:1. Silva je zabio pored Jedvaja nakon kornera.
  • KRAJ! Portugal 4-1 Hrvatska