Hrvatska reprezentacija

Hrvatska pobijedila Wales i osvojila važne bodove u borbi za Euro 2020.!

Hrvatska je s 2:1 slavila protiv Walesa u Osijeku

Hrvatski navijači na putu prema Gradskom vrtu (GOL.hr)

Hrvatska nogometna reprezentacija je u subotu u Osijeku u 3. kolu u skupine E kvalifikacija za EURO 2020. protiv Walesa slavila sa 2-1 (1-0), u utakmici koja odigrana po velikoj vrućini.

Ponovno se potvrdilo da je Osijek sretan za hrvatsku reprezentaciju. Bila je ovo 12. utakmica u Osijeku, a hrvatska vrsta je ostvarila deset pobjeda i dva remija. Također, po treći puta je u Osijeku svladan Wales.

Hrvatska je od početka zagospodarila terenom, držala je posjed lopte, a prva prigoda ukazala se u 8. minuti, ali je stoper gostiju uspio na mišiće zaustaviti Kramarića. Minutu kasnije Perišić puca sa 12 metara iskosa, ali lopta odlazi iznad grede.

U 13. minuti Brekalo je dobro ubacio u peterac, ali obrana Walesa uspijeva izbaciti u korner. Uslijedio je prizemni ubačaj na koji je naletio Perišić, ali njegov pokušaj ponovno je neprecizan.

Hrvatska je povela u 17. minuti iz polukontre nakon što su gosti izgubili loptu u svojoj polovici. Perišić se sjurio s lijevog boka, oštro je po zemlji ubacio u peterac prema Kramariću, a lopta je pogodila braniča Lawrencea, koji ju je poslao u vlastitu mrežu.

Posljednju prigodu u prvom poluvremenu Vatreni su imali u 36. minuti. Modrić je proigrao Kramarića, koji si je lažnjakom oslobodio prostor za šut sa vrha kaznenog prostora, ali je bio trunku neprecizan.

Velšani su imali dvije stopostotne šanse u prvom poluvremenu, a prva se dogodila u 10. minuti. Bale je ubacio loptu iz auta, a loša procjena našeg stoperskog para, omogoćila je Wilsonu da se nađe sam ispred našeg vratara, no njegov udarac sa ruba šesnaesterca išao je ravno u Livakovića. Hrvatski vratar ponovno se iskazao u 42. minuti, kada je zaustavio šut Vaulksa iz neposredne blizine.

Već na startu drugog poluvremena, u 46. minuti, Brekalo je na desnom boku "promiješao" obranu gostiju. Njegov udarac obranio je vratar gostiju, a na odbijenu loptu naletio je Kovačić, koji trese mrežu. No, zbog pasivnog zaleđa Kramarića sudac je poništio pogodak.

Perišić pogotkom okrunio dobru igru

U 48. minuti Hrvatska vodi sa 2-0. Modrić je izborio ničiju loptu, ona se odbila do Perišića, koji sa deset metara trese mrežu Velšana.

Gosti prijete u 55. minuti, ali pokušaj Garetha Balea iz slobodnog udarca sa 18 metara ide iznad gola. Bale je ponovno u prilici u 59. minuti, kada je uspio primiriti jednu dugu loptu na vrhu 16-erca, ali Livaković opet odlično reagira.

Dalić za Novu TV nahvalio igrače i navijače: "Bilo je teško i gledati, a kamoli igrati"

No, u 77. minuti Velšani ipak dolaze do pogotka. Brooks, koji je ušao u igru u 65. minuti, puca sa 18 metara, lopta je okrznula Vidinu glavu i prevarila je vratara Livakovića.

U završnici utakmice još nekoliko izglednih situacija na obje strane. U 87. minuti Kramarić nije iskoristio dobar ubačaj Modrića. Minutu kasnije prilika za goste, ali Wilson loše puca glavom. U sudačkoj nadoknadi (90+1) Kramarić ima stopostotnu priliku, ali vratar Hennessey uspijeva obraniti i gosti su odmah razvili kontranapad, koji srećom nisu realizirali.

Hrvatska vodi na ljestvici sa šest bodova, dok Wales, Mađarska i Slovačka imaju po tri boda, a Azerbajdžan je bez bodova. Osim Hrvatske i Walesa, u subotu će biti odigrana još jedna utakmica u skupini E u kojoj će Azerbajdžan u Bakuu ugostiti Mađarsku (18 sati).

Sin Domagoja Vide opet oduševio na travnjaku: Pogledajte ga samo!

HRVATSKA: Livaković, Barišić, Lovren, Vida, Jedvaj, Brozović, Kovačić (Badelj 76), Modrić (Škorić 90+3), Perišić, Brekalo (Pašalić 67), Kramarić.

WALES: Hennessey, Davies, Lawrence, Mepham, Roberts, Allen, Smith (Brooks 65), Wilson, Daniel James (Matondo 80), Vaulks (Ampadu 66), Bale.

STRIJELCI: 1-0 Lawrence (17-ag), 2-0 Perišić (48), 2-1 Brooks (77).

SUDAC: István Kovács (Rum)

STADION: Gradski vrt

GLEDATELJA: 17.000

HRVATSKA - WALES 2:1

• Dva i pola sata prije utakmice koja se igra u ovako ranom terminu, u Osijeku je temperatura već blizu 30 stupnjeva. One klasične euforije uoči utakmica u gradu još nema, ali ne sumnjamo kako će uskoro sve ''gorjeti'' na putu prema Gradskom vrtu.
  • Stadion je rasprodan, očekuje se oko 18 tisuća navijača
  • Uskoro ćemo saznati i sastave. Josip Brekalo bi trebao zauzeti mjesto Ante Rebića, dok će Mateo Kovačić biti uz Brozovića na mjestu zadnjeg veznog igrača.
  • Najveća opasnost prijeti će nam danas od Garetha Balea, ali tu je i James, novi nogometaš Manchester Uniteda.
  • Navijači su krenuli prema Gradskom vrtu. Bit će sjajna atmosfera kao i uvijek u Osijeku.
  • HRVATSKA: Livaković – Jedvaj, Lovren, Vida, Barišić – Brozović, Kovačić – Brekalo, Modrić, Perišić – Kramarić
  • WALES: Hennessey - Roberts, Mepham, Lawrence, Davies - Allen, Smith - Wilson, Vaulks, James - Bale
  • Kako je bilo i najavljeno, Kovačić će zamijeniti ozlijeđenog Rakitića, a Brekalo na desnom krilu Antu Rebića.
  • Kao što smo i najavili, bit će lijepa i vruća atmosfera u Osijeku.
  • Velšani imaju tri boda, kao i Hrvatska, ali zasad jedini nemaju poraz u skupini. Hrvatska je već dva puta slavila protiv današnjih protivnika, oba puta baš u Osijeku. Vrijeme je za hat-trick i prvi poraz Walesa u ovim kvalifikacijama.
  • Manje od 10 minuta dijeli nas od početka utakmice protiv Walesa! Tribine su ispunjene do posljednjeg mjesta, pjesma se ori s tribina i sve je spremno za spektakl!
  • Igrači izlaze na travnjak uz veliki aplauz i podršku navijača s tribina!
  • Krenula je himna Velšana.
  • Gradskim vrtom odzvanja Lijepa naša!
  • Sve je spremno za početak utakmice!
  • Minuta šutnje za nedavno preminulog bivšeg predsjednika UEFA-e Johanssona, ali i dvije preminule djevojčice koje su poginule na odmaralištu u naletu autobusa.
  • 1 Krenula je utakmica!
  • 3 Dobro su naši prebacili loptu s desne na lijevu stranu, Perišić je utrčao u kazneni prostor, ali je njegov prizemni ubačaj blokiran.
  • 6 Pritisak naših na zadnju liniju Velšana rezultirao je ubacivanjem sa strane za Hrvatsku.
  • 8 Sjajno je Modrić uposlio Kovačića koji je projurio kroz sredinu terena, gurnuo loptu za Kramarića, koji je potom izgubio duel protiv Mephama.
  • 8 Prvi udarac Hrvatske odlazi iznad gola! Perišić se izborio za dobru poziciju, no njegov udarac iskosa odlazi iznad grede.
  • 10 Opasno je bilo pred golom Hrvatske! Wilson je pucao iz jako dobre pozicije, ali je Livaković obranio njegov udarac koji je išao praktički ravno u njega.
  • 13 Oštar centaršut Brekala u srce peterca Velšana, ali nitko nije bio blizu lopte. Kramarić i Perišić ostali su dosta daleko od peterca.
  • 13 Sjajna prilika za Hrvatsku! Nakon kratke kombinacije nakon kornera, Modrić je uposlio Perišića, koji natrčava i puca iznad gola.
  • 17 GOOOOOOL!! Hrvatska vodi!
  • 17 Autogol Lawrencea! Perišić je ubacivao prizemnu loptu prema Kramariću, no na nju je natrčao Lawrence i povukao je u vlastitu mrežu.
  • 23 Dobar prizemni ubačaj Jedvaja, no obrana Velšana je blokirala pokušaj daljnjeg proigravanja prema drugoj vratnici.
  • 24 Oštar prekršaj Kovačića na Baleu. Velšanin je ostao ležati na travnjaku, no ubrzo se pridigao i počeo ljutiti na suca što nije kaznio našeg igrača žutim kartonom.
  • 25 Pauza za hlađenje. Igrači su dobili nekoliko minuta da se ohlade s obzirom da se igra na 30-ak stupnjeva.
  • 26 Livaković je uz manje problema zaustavio pokušaj Velšana iz prekida.
  • 28 Brekalo dobiva opomenu zbog starta na Baleu!
  • 32 Na stadionu je 17 061 gledatelj!
  • 37 Kramarić je pobjegao svom čuvaru, složio si prostor za udarac iz šesnaesterca Walesa, ali njegov udarac odlazi iznad grede.
  • 38 Brekalo prebacio loptu na Perišića, Perišić slomio svog čuvara pa pokušao vratiti loptu na drugu vratnicu, no tamo nije bilo nikoga.
  • 42 Livaković brani čisti zicer! James je vratio loptu prema Valuksu, no Livaković se bacio i obranio udarac, te potom brzo pokupio loptu ispred još jednog Velšanina!
  • 45 Korner za Wales na ulasku posljednju minutu prvog poluvremena. Livaković hvata!
  • 45 Bit će minuta sudačke nadoknade.
  • 45+1 Kraj 1. poluvremena!
  • Hrvatska vodi nakon prvih 45 minuta utakmice. Sasvim zasluženo Vatreni imaju prednost 1:0, nakon autogola Lawrencea koji je natrčao na ubacivanje Perišića, koje bi pokupio i zabio Kramarić da nije Lawrence.
  • Vatreni su imali još jednu dobru priliku nakon što je Perišić natrčao na jednu povratnu loptu, ali je i Wales mogao poravnati, preko Wilsona i Vaulksa. U oba slučaja je Livaković sjajno reagirao.
  • Igrači još nisu izašli na travnjak, maksimalno koriste pauzu za odmor po velikoj vrućini i sparini u Osijeku.
  • Vraćaju se i Velšani nakon Vatrenih. Sve je uskoro spremno za nastavak susreta.
  • 46 Krenuo je nastavak susreta!
  • 47 PONIŠTEN GOL HRVATSKE!
  • 47 Kramarić je u trenutku udarca Brekala bio u zaleđu i prema mišljenju pomoćnika smetao vrataru.
  • 48 GOOOOOOOL!!! Perišić zabija i sada nema poništenja pogotka!
  • 48 Obrana Walesa nije bila koncentrirana, lopta je došla do Modrića koji ju je proslijedio prema lijevoj strani gdje je stajao Perišić, izborio se za poziciju za udarac i onda pronašao pukotinu na gol-crti.
  • 50 Jedvaj dobiva opomenu zbog prekršaja na Allenu.
  • 54 Slobodni udarac za Wales i opomena za Lovrena. Ruka hrvatskog stopera bila je na licu i vratu Garetha Balea, te je sudac procijenio da je to dovoljno za opomenu.
  • 55 Bale puca preko zida, no lopta odlazi i preko grede. Dobro je.
  • 59 Škrtost Balea spasila je Hrvatsku! Livaković je obranio pokušaj udarca Balea, iako je na drugoj strani imao samog Jamesa.
  • 65 Brooks ulazi, Smith izlazi u reprezentaciji Walesa.
  • 66 Ampadu ulazi, Vaulks izlazi.
  • 66 Prva zamjena i kod Hrvatske. Ulazi Pašalić umjesto Brekala koji je odigrao sjajnu utakmicu!
  • 68 Odlična akcija i prilika za centaršut s lijeve strane, no Kramarić je bio sebičan i pokušao je dribljati. Izgubio je loptu.
  • 69 Još jedan karton za hrvatske braniče - treći! Nakon Jedvaja i Lovrena i Jedvaj dobiva karton zbog prekršaja. Još je samo Barišić bez opomene u obrani.
  • 74 Bale je pucao iz velike udaljenosti, ali je njegov udarac obranio Livaković i odbio u korner.
  • 76 Kovačić izlazi, Badelj ulazi u igru.
  • 77 GOOOOL! Wales je smanjio rezultat na 2:1. Brooks je zabio, uz pomoć Domagoja Vide koji je malo promijenio smjer lopte, dovoljno da omete Livakovića.
  • 79 Posljednja zamjena kod Walesa. Matondo ulazi umjesto Jamesa.
  • 80 Čini se da Tin Jedvaj neće moći nastaviti utakmicu zbog ozljede noge, no za sada se vratio na travnjak da Hrvatska nema igrača manje.
  • 81 Mepham je pucao glavom nakon kornera, no Livaković je odlično obranio.
  • 83 Perišić puca iskosa nakon lopte Kramarića, no lopta odlazi pored gola.
  • 87 Kramarić je imao priliku zapečatiti pobjedu Hrvatske, no njegov udarac je pogodio vanjski dio mreže.
  • 88 Nova velika prilika za Wales. Bale je ubacio, Brooks je pucao glavom, no preko gola.
  • 91 Kakva drama u završnici! Pašalić je proigrao Kramarića čudesnom loptom, koji je bio sebičan i pucao, umjesto da je poslužio usamljenog Perišića. Hennessey je obranio, dogodila se kontra iz koje je Bale asistirao, a Livaković obranio.
  • 90+1 Bit će pet minuta sudačke nadoknade!
  • 90+1 Perišić je ozlijeđen. Leži na travnjaku i na kraju izlazi s travnjaka. Ulazi Škorić.
  • 90+5 Isteklo je pet minuta sudačke nadoknade, ali bit će još najmanje minuta.
  • 90+6 KRAJ! Hrvatska je upisala tri boda, ali ponovno nije bilo jednostavno ni previše lijepo!