Hrvatska reprezentacija

Važna pobjeda Vatrenih protiv Švedske u Ligi nacija: Kramarić ušao i donio pobjedu!

Hrvatska je s 2:1 slavila protiv Švedske u Zagrebu čime je osvojila prve bodove u Ligi nacija.

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je u 3. kolu A skupine Lige nacija u Zagrebu Švedsku s 2-1 (1-0). Nakon pobjede u prijateljskom susretu sa Švicarskom, Vatreni su upisali jako važnu pobjedu koja će jako značiti u borbi za pozicije do kraja Lige nacija.

Pogotke su za Hrvatsku postigli Nikola Vlašić (32) i Andrej Kramarić (84), dok je za Šveđane zabio Marcus Berg (66).

Dalić krenuo bez napadača

Izbornik Zlatko Dalić napravio je dosta promjena u odnosu na utakmicu sa Švicarskom, ali najviše je iznenadilo što u početnoj postavi nije bilo klasičnog centarfora, već je počeo sa dva krilna napadača, Brekalom i Perišićem. Kapetan ruskog prvoligaša Rubina iz Kazanja 23-godišnji Filip Uremović, iako je po vokaciji stoper, treću utakmicu zaredom bio je u početnoj postavi na poziciji desnog braniča i opet je pružio dobru igru, pa sada imamo kvalitetnu alternativu dok se ne vrati ozlijeđeni Šime Vrsaljko.

Težak udarac za Vatrene uoči dolaska Francuske na Maksimir: Može li Dalić pronaći rješenje?

Hrvatska je dominirala u prvom poluvremenu, a gosti niti jednom nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti naš gol. Prvi je zaprijetio Uremović u 15. minuti. Nakon što je dobro uštopao dugu loptu na vrhu 16-erca pokušao si je pronaći prostora za udarac, ali je njegov šut završio u bloku.

U 18. minuti još bolja prigoda. Kapetan Modrić opalio je sa 16 metara iskosa, ali švedski vratar bio je na mjestu. Pola minute kasnije Modrić iskosa sa vrha 16-erca pokušava plasiranom loptom, ali preko gola.

Novi pokušaj s distance uslijedio je u 26. minuti, Vlašić je pucao iskosa sa 18 metara, ali vratar Olsen je ponovno bio dobro postavljen.

Pogodak Vlašića nakon sjajne akcije

Hrvatska je povela u 32. minuti iz polukontre koju je pokrenuo hrvatski kapetan. Modrić je blizu sredine terena presjekao loptu na lijevoj strani i odmah uposlio Perišića, koji je ubacio u kazneni prostor, a Brekalo je smirio loptu za natrčalog Vlašića, koji pogađa za 1-0.

Šveđani su ambicioznije krenuli u drugom poluvremenu i bili su puno bolja momčad. U 51. minuti gosti su bili nadomak izjednačenja nakon što se Kuluševski probio po desnoj strani i ubacio u peterac, a Lovren je u padu nehotice igrao rukom i lopta je na kraju završila kod Livakovića. Šveđani su tražili penal, ali sudac se nije ni osvrnuo.

Gosti su zasluženo izjednačili u 66. minuti nakon lijepe akcije po desnom boku, koju je pogotkom okrunio Marcus Berg.

Pogodak Berga za izjednačenje

Bilo je još opasnih situacija po hrvatski gol. U 58. minuti Forsberg je iz slobodnog udarca sa 30 metara tukao pod prečku, ali Livaković je siguran. Opasan je bio i udarac Claessona u 69. minuti, ali je završio pored gola. Šveđani su u 76. minuti stvorili matnu situaciju, ali je povratnu loptu za Berga uspio blokirati Ćaleta-Car.

Ipak, Hrvatska u 84. minuti dolazi do pobjedničkog gola. Ćaleta-Car dugom loptom je u protivničkom 16-ercu pronašao Perišića, koji se bolje snašao od švedskog braniča i potom je servirao loptu za usamljenog Andreja Kramarića koji, devet minuta nakon što je ušao u igru, pogađa za konačnih 2-1, potvrdivši tako dobro formu iz Bundeslige.

Pogodak Kramamrića za pobjedu

Hrvatskoj su to prvi bodovi u ovogodišnjoj Ligi nacija, a dvoboju je, uz vrlo loše uvjete, hladnoću i kišu, na stadionu Maksimir nazočilo 2.020 gledatelja. U drugom susretu skupine večeras u 20.45 sati igraju Francuska i Portugal.

Hrvatska u srijedu također na Maksimiru dočekuje svjetske prvake Francuze.

HRVATSKA: Livaković - Uremović, Lovren, Ćaleta-Car, Melnjak (Bradarić 74) - Brozović, Kovačić (Pašalić 61), Modrić, Vlašić - Brekalo (Kramarić 75), Perišić (Petković 85).

ŠVEDSKA: Olsen - Lustig, Lindelof, Jansson, Augustinsson - Kuluševski, Olsson, Ekdal (Larsson 83), Forsberg - Isak (Claesson 65), Isak, Berg.

STRIJELCI: 1-0 Nikola Vlašić (32), 1-1 Marcus Berg (66), 2-1 Andrej Kramarić (84).

STADION: Maksimir

SUDAC: John Beaton (Škotska)

GLEDATELJA: 2.020

HRVATSKA - ŠVEDSKA 2:1

• Utakmicu na Maksimiru sudi Škot John Beaton koji je u karijeri sudio 119 utakmica Premier lige, a ima iskustavo i u Europskoj ligi, do sada nije sudio utakmice Lige prvaka.
  • U Zagrebu se za vrijeme utakmice očekuje kiša, no teren bi trebao idržati. U prodaju je pušteno nešto više od šest tisuća ulaznica koje još nisu rasprodane zbog loše vremenske prognoze.
  • Hrvatska nakon dva kola drži zadnje mjesto u Ligi nacija s nula bodova, a Šveđani također imaju dva poraza, ali njihova gol-razlika je bolja.
  • HRVATSKA (4-1-3-2) Livaković, Uremović, Lovren, Ćaleta-Car, Meljnjak, - Brozović, Kovačić, Modrić, Vlašić – Perišić, Brekalo
  • ŠVEDSKA (4-4-2): Olsen - Lustig, Lindelof, Jansson, Augustinsson - Kulusevski, Olsson, Ekdal, Forsberg - Isak, Berg
  • Dalić je iznenadio sastavom. Hrvatska igra bez pravog napadača, na klupi su ostali Kramarić, Budimir, Čolak i Petković. Domagoj Bradarić ipak nije dobio prednost ispred Melnjaka.
  • Šveđani kreću bez nekih velikih iznenađenja, tu su Forsberg iz Leipziga i Kulusevski iz Juventusa. Ibrahimović je nedavno javno napao izbornika jer mu nije pružio priliku da igra u Ligi nacija. U napadu su opasni Isak i Berg pa će hrvatski stoperi morati biti jako na oprezu.
  • Utakmica kreće za točno pola sata, a teren je i dalje u dobrom stanju. Kiša ne pada jako.
  • Kako javlja naš reporter na terenu, Vlado Boban, na Maksimiru je jako hladno, no kiša ne pada. Uvjeti za igru su dobri.
  • 1 Utakmica je počela, Sretno Hrvatska!
  • 1 Nakon 60 sekundi utakmice žuti za Kovačića. Lopta ga je napucala u ruku na 20 metara od gola. Čudna odluka suca.
  • 3 Počela je i kiša na Maksimiru. Hrvatski navijači vode navijanje, tribinama odjekuje: ''Volim te, Hrvatsko''
  • 6 Hrvatska je lijepo i sigurno krenula. Vatreni drže posjed...
  • 8 Uremović je opet dobro probio i nabacio, ali predaleko od glave Perišića. Lopta je otišla u prvi korner za Hrvatsku.
  • 9 Brekalo je zabio za 1:0, ali bio je u čistom zaleđu i gol je poništen.
  • 11 Hrvatska je jako dobro stisnula Švedsku koja se ne snalazi baš u posjedu lopte.
  • 14 Uremović opet sjajno prima loptu i izbacuje stopera Švedske na 16 metara gostiju, dok je prebacio na desnu nogu već ga je blok sustigao i lopta je u korneru.
  • 17 Odličan udarac Modrića! Hrvatski kapetan lijepo pucas deset metara, ali golman mu brani.
  • 19 Opet Modrić... Luka je baš raspoložen, ali lopta mu odlazi preko noge i gola.
  • 20 Kiša sada baš jako pada, ali teren je i dalje u dobrom stanju.
  • 24 Prvi udarac Švedske, Kulusevci puca, ali samo u ruke Livakovića.
  • 25 Evo i Vlašića. Hrvatski veznjak jako puca, ali gostujući golman sigurno hvata.
  • 30 Vlašić dodaje na 16 metara do Perišića, no igrač Intera loše puca, odlazi to preko gola.
  • 31 GOOOOOOOOOL! Vodimo 1:0, a zabio je Vlašić. Modrić je uzeo loptu na hrvatskoj polovici i nevjerojatnim ubrzanjem prešao igrača Švedske i produžio dalje do Perišića, on dodaje do Brekala koji je pronašao Vlašića, a hrvatski veznjak bez problema zabija s 10-ak metara.
  • 36 Hrvatska igra se malo primirila nakon gola Vlašića, no i dalje držimo loptu.
  • 40 Još jedan udarac Vlašića, ali nije bio precizan. Kiša pljušti na Maksimiru.
  • 44 Žuti za Brozovića, malo je bio neoprezan i zaustavio je prekršajem veznjaka gostiju. Brozović neće igrati protiv Francuske zbog žutih kartona.
  • 45 Poluvrijeme! 1:0 za Hrvatsku. Vatreni zasluženo vode i odlaze na odmor. Švedska gotovo ništa nije pokazala.
  • 46 Počeo je drugi dio, kiša ne prestaje jako padati.
  • 48 Sjajno Modrić prebacuje obranu za Kovačića koji prima prsima, no uspjeli su gosti izbiti.
  • 50 Opasno prijete Šveđani. Kulusevski ubacuje, lopta se od Lovrena skoro odbila u mrežu, ali Livaković hvata loptu. Šveđani su tražili igranje rukom, ali sudac ništa nije pokazao iako je Lovren dirao rukom od koje se lopta odbila do golmana Hrvatske.
  • 52 Sjajno Brekalo! Igrač Wolfsburga je pucao opasno po podu, ali golman Švedske odbija u korner.
  • 57 Livaković je spasio gol, lijepo je obranio, lopta se odbila u zrak, no golman Dinama ponovno hvata.
  • 60 Prva izmjena kod Hrvatske. Iz igre izlazi Kovačić, a unutra je Pašalić.
  • 62 Kakav udarac Peršića, prekrasno. Perišić je pucao s 20 metara, ali švedski golman brani majstorski.
  • 65 GOL! Švedska zabija za 1:1, a zabio je Berg. Nakon jedne neopreznosti obrane Hrvatske zabio je napadač gostiju bez problema s nekoliko metara.
  • Na Maksimiru je točno 2020 navijača.
  • 72 Počelo je sve više curiti po desnoj strani gdje stoji Melnjak i Perišić. Dalić i dalje čeka s novim izmjenama.
  • 73 Brekalo i Melnjak izlaze, a unutra su Kramarić i Bradarić.
  • 76 Švedska je puno bolja u nastavku i drži posjed. Hrvatska se mora što prije probuditi. Janson je pucao glavom nakon kornera, ali pored gola.
  • 77 Kiša je stala na Maksimiru, sada je puno lakse za igrati iako je jako sklisko.
  • 78 Evo i Kramarića, najbolji strijelac Bundeslige ipak slabo puca pored gola.
  • 83 GOOOOOOOOOOL!!!! Kramarić za 2:1. Perišić je iskoristio veliku pogrešku obrane gostiju i dodao do samog Kramarića koji bez problema zabija nakon dugo vremena za Hrvatsku.
  • 84 Izlazi Perišić, a unutra je Petković.
  • 89 Livaković skida zicer! Berg odlično puca glavom, ali hrvatski golman izbija u korner.
  • 90+4 Švedska je jako stisnula Hrvatsku, ali Dalićevi igrači se dobro brane. Dvije minute do kraja.
  • KRAJ! Hrvatska je upisala pobjedu i važne bodove za ostanak u Ligi A Lige nacija. Za Hrvatsku su zabili Vlašić i Kramarić. Bravooo!