Šahtar ispao

Kakva golčina Luke Modrića, Ronaldo ušao u povijest!

Luka Modrić postigao je sjajan pogodak za Real Madrid u pobjedi protiv Københavna (2-0), dok su se Darijo Srna i Eduardo da Silva oprostili od Lige prvaka za ovu sezonu…

Nogometaši Reala još su ranije osigurali prvo mjesto u skupini B i prolaz u osminu finala, ali su u Kopenhagenu odigrali angažirano i ostavili domaćina bez nastavka europskog puta.

Veliki preokret Cityja u Münchenu, Olympiacos u osmini finala

Rijetko viđeno: Snijeg i tuča prekinuli utakmicu u Istanbulu

Sjajan gol Modrić

Madriđani su poveli u 25. minuti kada je Isco gurnuo loptu Modriću, a hrvatski se reprezentativac varkom oslobodio čuvara i sjajnim udarcem s 20-ak metara matirao domaćeg vratara Johana Wilanda. Modriću je to prvi ovosezonski gol i ukupno peti u dresu Reala.

Nakon toga se i ozlijedio, ali je poslije utakmice Carlo Ancelotti rekao kako se nada da nije ništa ozbiljnije.

''Momčad je blizu onoga što od nje tražim. Defenzivno smo jako dobri. Primili smo samo jedan gol u zadnjih pet utakmica. Imamo dovru ravnotežu u momčadi i to moramo zadržati. Luka Modrić odrađuje vrlo dobar posao. Zajedno s Xabijem Alonsom daje ravnotežu momčadi, ofenzivno i defenzivno'', rekao je Ancelotti.

København - Real Madrid 0-2 (Modrić 25, Ronaldo 48)

Galatasaray - Juventus 0-0, prekid

Manchester United - Šahtar 1-0 (Jones 67)

Real Sociedad - Bayer Leverkusen 0-1 (Toprak 49)

U 48. je minuti prednost gostiju povećao nezaustavljivi Cristiano Ronaldo kojem je to bio prvi nastup nakon više od dva tjedna stanke zbog ozljede bedrenog mišića. Marcelo je ubacio loptu u kazneni prostor, Pepe ju je spustio glavom, a Ronaldo lakoćom zabio iz blizine.

Postao je time prvi igrač u povijesti Lige prvaka koji je postigao devet pogodaka u skupini! U 89. je minuti Ronaldo promašio jedanaesterac koji je sam i izborio nakon prekršaja Thomasa Delaneyja.

U skupini A Manchester United je na svome Old Traffordu pobijedio Šahtar s 1-0 i gurnuo ga u Europa ligu. U drugoj je, naime, utakmici Bayer Leverkusen kao gost svladao Real Sociedad (1-0) i prestigao Ukrajince na drugom mjestu.

Srni 90 minuta, Eduardo na klupi

Pobjedu Unitedu je osigurao Phil Jones koji se u 67. minuti dobro snašao nakon kornera i iz poluvoleja s desetak metara smjestio loptu u mrežu. Kapetan Darijo Srna je odigrao svih 90 minuta za Šahtar u svome 50. nastupu u Ligi prvaka, dok Eduardo nije ulazio u igru.

U San Sebastianu je pobjedu Bayeru osigurao Ömer Toprak, iskoristivši gužvu nakon kornera u 49. minuti. Real Sociedad je tako nastup u Ligi prvaka završio sa samo jednim osvojenim bodom. (TS)

Liga prvaka, 6. kolo:

skupina A

Redoslijed: 1. Manchester United 14, 2. Bayer Leverkusen 10, 3. Šahtar 8, 4. Real Sociedad 1

skupina B

Redoslijed: 1. Real Madrid 16, 2. Juventus 6 (-1), 3. Galatasaray 4 (-1), 4. København 4

Real Sociedad 0 - 1 Leverkusen

90' GOOOOL!!! Olympiacos je u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu još jednim golom.

90' GOOOOL!!! Plzen je poveo 2:1 protiv CSKA. Strijelac je Wagner.

76' GOOOOL!!! Plzen je izjednačio protiv CSKA na 1:1.

67' GOOOOOL!!! ManUtd je poveo protiv Šahtara. Strijelac je Jones.

65' GOOOOOL!!! CSKA je poveo protiv Plezena, strijelac je Musa.

63' GOOOOL!!! City je poveo 3:2 golom Milnera.

59' GOOOOL!!! Kolarov je iz penala izjednačio u Muenchenu na 2:2.

59' GOOOOL!!! Gaitan je zabio za vodstvo Benfice od 2:1.

58' GOOOOL!!! Olympiacos opet vodi, Saviola je zabio za 2:1.

U Istanbulu je definitivno prekinuta utakmica.

49' GOOOOL!!! Ronaldo je povisio u Kopenhagenu na 2:0 za Real. Deveti je to pogodak Ronalda ove sezone u Ligi prvaka.

49' GOOOOL!!! Bayer je poveo protiv Real Sociedada. Strijelac je Toprak.

46' Počela su druga poluvremena.

45' Kraj prvog poluvremena na Old Traffordu. ManUtd - Šahtar 0:0.

44' GOOOOL!!! Lima je zabio za izjednačenje u Lisabonu.

39' GOOOOOL!!! Anderlecht je izjednačio protiv Olympiacosa golom Klještana.

37' GOOOOL!!! PSG je poveo golom Cavanija protiv Benfice u Lisabonu.

34' Prekid u Istanbulu zbog snijega. Utakmica će se vjerojatno nastaviti kada se malo počisti snijeg s terena.

33' GOOOOL!!! Olympiacos je poveo protiv Anderlechta. Strijelac je Javier Saviola.

28' GOOOOL!!! City je smanjio na 2:1, strijelac je David Silva.

25' GOOOOL!!! Real je poveo u Kopenhagenu sjajnim pogotkom Luke Modrića.

12' GOOOOL!!! Bayern vodi 2:0, strijelac je Goetze.

5' GOOOOL!!! Bayern je poveo 1:0 protiv Manchester Cityja. Strijelac je Mueller.

1' Utakmice su počele.