Derbi sjajan, sudac loš

Manchester City u odličnom je derbiju 'boxing daya' bio bolji od Liverpoola.

Velika serija nogometaša Liverpoola i njihovog Urugvajca Luisa Suareza je stala. Manchester City je u derbiju 18. kola, na Etihadu, slavio protiv Liverpoola 2-1.

Rodgers šokiran sucem iz okolice Manchestera: 'Bili su užasni!'

VIDEO Arsenal se preokretom vratio pobjedama, Hazard heroj Chelseaja

Podsjetimo da je Liverpool dobio posljednje četiri prvenstvene utakmice, a u njima je Suarez postigao čak deset pogodaka. Ovaj put je Suarez ostao bez gola (makar je imao nekoliko dobrih šansi), a njegova je momčad poražena, makar je po prikazanom zavrijedila barem jedan bod.

Sva su tri pogotka postignuta u prvom, boljem poluvremenu, no prije pogodaka vidjeli smo propust sudaca koji je odmah postao hit na internetu. Svirali su nepostojeće zaleđe Sterlinga koji je bio više od metar iza obrane domaćina. Sterling je već zaobišao Harta i onda ostao šokiran odlukom suca Masona i njegovog pomoćnika.

Liverpool je ipak nakon toga poveo nakon lijepe akcije u 24. minuti koju je završio Brazilac Coutinho plasiravši loptu u mrežu, malo iskosa, sa sedam-osam metara.

No, uzvrat domaćina je bio žestok. Iako pod prekršajem od Škrtela, sjajno je u 31. minuti reagirao Vincent Kompany i glavom, poslije kornera, izjednačio na 1-1, dok je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Alvaro Negredo pogodio za 2-1. Lijepo ga je uposlio Navas, a Negredo je vanjskim dijelom kopačke potegnuo s vrha šesnaesterca i uz veliku se pomoć vratara Liverpoola Mignoleta zatresla gostujuća mreža.

U drugom dijelu se City koncentrirao na čuvanje vodstva, dok je Liverpool pokušavao doći barem do izjednačenja. 'Mrtvaca' je  propustio Sterling, mogao se svirati i penal na Suarezu nakon povlačenja Lescotta, no ostalo je bez promjene.(I.Š./TS)