Ludi 'Boxing day'

Arsenal se preokretom vratio pobjedama, Hazard heroj Chelseaja

Poslije dva remija i teškog poraza od Manchester Cityja, nogometaši Arsenala su se u engleskoj Premierligi vratili pobjedama.

Na popularni "Boxing Day" , u 18. kolu, pobijedili su West Ham na gostovanju 3-1. No, samo dvadesetak minuta prije kraja činilo se da se Arsenal približava novom lošem rezultatu, jer je još u 68. minutii rezultat bio 1-0 za West Ham. Strijelac je za domaćina bio Carlton Cole. No, unutar samo četiri minute je Theo Walcott okrenuo cijelu siituaciju na stranu Arsenala, postigao je dva pogotka za vodstvo 2-1 Wengerove momčadi, a tri je boda potvrdio Lukas Podolski, u svom povratničkom nastupu nakon teške ozljede.

Do tri boda i ostanka pri samom vrhu ljestvice teškom je mukom došao Chelsea. Na Stamford Bridgeu je Mourinhova momčad pobijedila Swansea 1-0, makar je Chelsea mogao lakše i uvjerljivije do slavlja da je bilo malo mirnoće u realizaciji. Jedini je strijelac na ogledu bio Eden Hazard u 29. minuti.

Tottenham je ostao bez domaća tri boda poslije samo 1-1 protiv West Bromwicha. Kada su pogoci u pitanju, sve je zgotovljeno unutar samo tri minute. Prvo je Danac Eriksen doveo domaćina u vodstvo u 36. minuti, ali je u 38. Šveđanin Olsson izjednačio. Do kraja utakmice je Tottenham napadao, ali nije došao do drugog uzastopnog uspjeha u Premierligi.

Bez i jednoga boda je na svom Goodisonu ostao Everton. Sunderland je slavio 1-0 i tako priuštio Evertonu prvi domaći poraz u sezoni. Može se reći da je krivac za njega Tim Howard koji je u 23. napravio penal i zaradio crveni karton. Penal je realizirao Sung-Yueng Ki, a Sunderland je do kraja mudro čuvao vodstvo. Hrvatski nogometaš Nikica Jelavić je igrao od 76. minute.

Southampton je bez Dejana Lovreana pregazio Cardiff u gostima. Bilo je 3-0, a Jay Rodriguez je postigao dva pogotka i jednom asistirao. Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Newcastle koji je s 5-1 razbio Stoke pred svojim navijačima.(TS)