Lijepi pogodak Williana

Chelsea uvjerljivom pobjedom ponovno na vrhu ljestvice!

U posljednjoj subotnjoj utakmici 33. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na Stamford Bridgeu savladao Stoke City s 3-0...

Golove za Chelsea zabili su Mohamed Salah u prvom, te Frank Lampard i Willian u drugom poluvremenu.

Salah je u 32. minuti prizemnim udarcem s nekih 12 metara pospremio lijepo dodavanje Nemanje Matića. Lampard je zabio iz odbijanca nakon što mu je prethodno udarac s bijele točke obranio Stokeov vratar Asmir Begović. Penal je izborio Salah nakon što ga je u kaznenom prostoru faulirao Andy Wilkinson.

Posljednji gol na susretu ujedno je i najljepši, a Willian ga je zabio lijepo odmjerenim udarcem s vrha kaznenog prostora uz samu vratnicu.

Pobjedom se Chelsea vratio na pobjednički kolosijek nakon iznenađujućeg 1-0 poraza od Crystal Palacea u prošlom kolu, te je ujedno preuzeo vrh ljestvice s bodom više i utakmicom više od drugoplasiranog Liverpoola. Trećeplasirani Manchester City zaostaje dva boda, ali ima i dvije utakmice manje. (TS)

Premierliga, 33. kolo:

Chelsea - Stoke City 3-0 (Salah 32, Lampard 61, Willian 72)

Aston Villa - Fulham 0-1 (Holt 70 / Richardson 62)

Cardiff - Crystal Palace 0-3 (Puncheon 31, 88, Ledley 71)

Hull City - Swansea 1-0 (Boyd 39)

Newcastle - Manchester United 0-4 (Mata 39, 50, Hernandez 65, Januzaj 90+3)

Norwich - WBA 0-1 (Amalfitano 16)

Manchester City - Southamton 4-1 (Toure 3 - 11 m, Nasri 45+1, Džeko 45+4, Jovetić 81 / Lambert 37 - 11 m)