korak do senzacije

VIDEO Modriću ovacije, Realu gromoglasni zvižduci: Sramota jedva izbjegnuta

Nogometaši Real Madrida potvrdili su prolazak u četvrtfinale Lige prvaka, no teže od očekivanog...

Mnogi su vjerovali da njemački Bundesligaš Schalke dolazi s bijelom zastavom na Santiago Bernabeu, međutim Nijemci su vodili u tri navrata i jednom se vraćali iz rezultatskog minusa, te su na kraju slavili s 4:3!

VIDEO Modrićeve prve riječi nakon 114 dana agonije i izbivanja s travnjaka

Schalke je poveo u 20. minuti nakon sasvim zaslužene dominacije. Dijagonalna lopta s desne strane njemačkog napada došla je do usamljenog Füchsa, koji lijevom nogom mirno pogađa pored nemoćnog Casillasa.

Samo pet minuta kasnije nakon ubačaja iz kuta glavom poravnava Cristiano Ronaldo.

U 40. minuti Schalke ponovno vodi! Meyer je pucao malo unutar kaznenog prostora, Casillas je samo odbio loptu, a na istu je natrčao Huntelaar i zabio za 2:1. Izgledalo je da će Real na predah s minusom, no u 45. minuti novi ubačaj i novi pogodak Cristiana Ronalda glavom.

Postigavši dva gola Portugalac Cristiano Ronaldo je dostigao Lionela Messija na vrhu ljestvice najboljih strijelaca u povijesti Kupa i Lige prvaka.

Argentinski i portugalski majstor zabili su po 75 golova. Iza njih je Španjolac Raul sa četiri gola manje.

43 - Zlatan Ibrahimović...

Nastavak utakmice Real je otvorio onako kako se to od njega i očekivalo. Karim Benzema dobro je 'izradio' obranu gostiju i doveo Kraljeve u vodstvo. Međutim samo četiri minute kasnije Sane krasno poteže s desne strane šesnaesterca i pogađa dijagonalu preko Ikera Casillasa za 3:3.

Manje od minutu nakon toga u igru je nakon 114 dana ušao Luka Modrić, kojeg je madridska publika dočekala s ovacijama.

Mreže su potom mirovale do 84. kada je Huntelaar iskoristio pogrešku Realove obrane i zabio za 4:3. U tom je trenutku krenula apsolutna ludnica na stadionu, a Schalke je imao dvije vrhunske prilike za zabije pogodak i ode u četvrtfinale. No junak Reala bio je Iker Casillas.

Real je prošao dalje, no istinski ljubitelji nogometa moraju biti tužni jer je atraktivni Schalke ispao.

Modrić je odradio solidnih 35 minuta, iako je nedugo nakon ulaska zamalo zatresao vlastitu mrežu prilikom pokušaja da izbije loptu.