Šimunić 'pocrvenio'

Hrvatska u grotlu Marakane izvukla remi protiv Srbije: Loša igra u Beogradu!

Hrvatska je u Beogradu protiv Srbije odigrala neriješeno 1:1 u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014.

Navijačke fotografije nam šaljite na moj.report@novatv.hr, a najbolje ćemo objaviti.

SVE O UTAKMICI SRBIJA - HRVATSKA!

Hrvatska je pred tridesetak tisuća gledatelja na Marakani povela golom Marija Mandžukića u 53. minuti, a izjednačio je Aleksandar Mitrović u 66. minuti. Hrvatski nogometaši loše su krenuli u utakmicu.

Hrvatska je preko Ivice Olića uputila prvi udarac prema vratima Stojkovića tek u 30. minuti. U prvom poluvremenu nije imala niti jedan udarac u okvir vrata! To dovoljno govori kakvu smo utakmicu gledali u prvih 45. minuta. Srbija je silovito krenula od prve minute.

Mitrović pogodio vratnicu

Već u 3. minuti mladi Lazar Marković sručio se u hrvatski šesnaesterac, tamo ga je rizičnim startom dočekao Josip Šimunić. Domaći su tražili jedanaesterac, ali Felix Brych pokazao je da se igra dalje. Tri minute kasnije Srbija je imala najbolju šansu prvog dijela utakmice.

Žalite li za tri boda iz Beograda ili ste zadovoljni jednim?

Ukupno glasova:

Nakon akcije iz kornera, Aleksandar Mitrović pogodio je vratnicu s nekoliko metara od vrata Stipe Pletikose. Desetak minuta kasnije u dobroj šansi našao se Zoran Tošić, pucao je iskosa s desne strane malo pokraj hrvatskih vrata.

Loša igra hrvatske reprezentacije u prvom poluvremenu

Nakon dvadesetak minute igre, pritisak domaćina nije jenjavao, dapače, Srbi su još furioznije krenuli prema vratima Hrvatske, koja se tijekom cijelog prvog poluvremena isključivo branila, i to grčevito. Hrvatski nogometaši uglavnom su bezglavo izbijali loptu u polje. Štimac je pokušao nešto promijeniti rotacijom igrača po pozicijama, Mandžukić i Eduardo vraćali su se duboko kako bi pomogli veznom redu da uspostavi ravnotežu na sredini terena, no hrvatska momčad nikako nije uspijevala zadržati loptu.

Sjajan pas Srne za pogodak Mandžukića

Štimac nije mijenjao na poluvremenu. Hrvatska je u drugi dio utakmice krenula puno odlučnije i čvršće. Takav pristup obilato se isplatio. Hrvatska je povela u 53. minuti. Srna je sjajnim pasom izbacio Mandžukića u veliku šansu, a napadač Bayerna smireno je zabio pokraj Stojkovića. Bio je to hladan tuš za domaće igrače i publiku. Međutim, Srbija je uskoro izjednačila nakon prekida.

Mitrović nadskočio Ćorluku i izjednačio

Mihajlović je nekoliko minuta prije uveo Miralema Sulejmanija, a ovaj mu je uzvratio izvrsnim centaršutom koji je u gol pretvorio Mitrović. Mladi srpski napadač nadskočio je Vedrana Ćorluku i glavom poslao loptu u gornji desni kut. Pletikosa je bio nemoćan.

Crveni kartoni za Matića i Šimunića

U tim trenucima srpski nogometaši dobili su novi vjetar u leđa s tribina Marakane. U jeku srpske ofenzive Nemanja Matić radi prekršaj za drugi žuti karton i Srbija ostaje s igračem manje. Hrvatska je s igračem više konačno preuzela kontrolu lopte i igre, ali već u 80. minuti snage su izjednačene. Šimunić je dobio izravni crveni karton nakon što je na centru igrališta profesionalnim prekršajem srušio Sulejmanija, koji je sam krenuo prema Pletikosi. Naime, dogodila se velika pogreška hrvatske momčadi. Nakon kornera za Hrvatsku, Srbi su presjekli loptu na brisanom prostoru i krenuli u opasnu kontru, tako da Šimuniću ništa drugo nije preostalo nego da sruši Sulejmanija.

Bez Šimunića i Srne na Belgiju

Do kraja utakmice Srbija je stvorila još jednu dobru šansu. Mitrović je pucao glavom s vrha peterca, ali točno u Pletikosu. U finišu utakmice Darijo Srna dobio je žuti karton i neće moći igrati u susretu s Belgijom. S obzirom na viđeno u 90 minuta igre, hrvatska momčad može biti zadovoljna osvojenim bodom koji joj jamči osvajanje drugog mjesta u skupini.

Tijek utakmice: Srbija - Hrvatska 1:1

90' Kraj utakmice.

85' Drugi žuti za Srnu. Neće igrati protiv Belgije.

85' Velika šansa za Srbiju. Mitrović je pucao s vrha peterca, Pletikosa sigurno brani.

80' Drugi korner za Hrvatsku. Kontra za Srbiju, Šimunić je srušio Sulejmanija i zaradio crveni karton.

79' Izlazi Marković, ulazi Petrović.

77' Rakitić izlazi, ulazi Jelavić.

75' Drugi žuti karton za Matića. Srbija ostaje s igračem manje.

72' Prvi korner za Hrvatsku. Srpska obrana čisti u aut.

68' Žuti karton za Matića.

66' GOOOOL!!! Mitrović je izjednačio na 1:1. Slobodan udarac za Srbiju s lijeve strane izveo je Sulejmani, Mitrović je skočio pokraj Ćorluke i poslao glavom loptu u desni gornji kut.

64' Ivanović je rukom pucao na vrata Hrvatske.

63' Izašao je Eduardo, a ušao Mateo Kovačić.

58' Pletikosa je istrčao i boksao loptu, Sulejmani je pucao preko gola.

57' Izlazi Olić, ulazi Perišić.

56' Ulaze Sulejmani i Tadić, izlaze Tošić i Đuričić.

55' Šimunić je u posljednji trenutak blokirao Mitrovića.

53' GOOOOL!!! Mandžukić je doveo Hrvatsku u vodstvo. Srna je sjajnim pasom izbacio Mandžukića u veliku šansu, a napadač Bayerna smireno je zabio pokraj istrčalog Stojkovića.

51' Dvije dobre akcije Hrvatske. Srna je centrirao, ali srpska obrana čisti.

49' Čini se da je hrvatska momčad u drugom dijelu krenula odlučnije.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Štimac ništa nije mijenjao. Mihajlović nije imao ni potrebe bilo što mijenjati.

45' Kraj prvog poluvremena.

45' Žuti karton za Fejsu.

41' Žuti karton za Eduarda.

40' Opasna situacija pred vratima Hrvatske. Mitrović je pucao pokraj gola.

38' Žuti karton za Tošića.

37' Hrvatska još uvijek u teškoj defanzivi. Srbi napadaju sa svih strana.

30' Prvi ozbiljniji pokušaj Hrvatske. Srna je nabacio, Olić je pucao glavom, ali nije bilo opasno za Stojkovića.

28' Slobodan udarac za Srbiju s desne strane. Tošić je pucao preko gola.

26' Novi pritisak Srbije. Nakon kornera skočio je Nastasić i pucao pokraj gola.

21' Ivanović je ubacio s desne strane, ali točno u Pletikosu.

19' Srpski pritisak ne popušta. Ivanović je pucao preko gola.

17' Šansa za Srbiju. Tošić je pucao iskosa s desne strane, činilo se da je Pletikosa odbio u korner, ali sudac pokazuje da je lopta za Hrvatsku.

14' Čini se da se Hrvatska oslobodila pritiska domaćina.

11' Srbija igra presing na hrvatskoj polovici terena.

6' Šansa za Srbiju. Nakon kornera, netko je preskočio loptu, a Mitrović je pogodio stativu iz neposredne blizine.

3' Sumnjiva situacija. Marković je ušao u šesnaesterac Hrvatske, Šimunić je rizično startao, Marković je pao, ali sudac Felix Brych pokazao je da se igra dalje.

1' Utakmica je počela.

20.00 Sastavi:

Srbija: Stojković - Ivanović, Nastasić, Subotić, Kolarov - Matić, Fejsa - Tošić, Đuričić, Marković - Mitrović.

Hrvatska: Pletikosa - Srna, Ćorluka, Šimunić, Lovren - Vukojević, Modrić - Rakitić, Eduardo, Olić - Mandžukić.