'Imali smo dobru situaciju'

Štimac: Nismo bili bezidejni nego smo imali plan

Izbornik Igor Štimac nije baš bio zadovoljan bodom, žalio je za onim pogotkom Srbije.

Hrvatska je protiv Srbije odigrala 1:1 u Beogradu. Riješili su naši reprezentativci pitanje drugog mjesta i Srbiju ostavili i bez teorijske šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo. Prvih 45 minuta naši su nogometaši jedva izdržali bez primljenog pogotka.

''Nije to bila bezidejna Hrvatska, već Hrvatska s planom igre koji je funkcionirao sve do isključenja Šimunića. Dao sam do znanja igračima da im svjesno puste inicijativu u prvom poluvremenu, željeli smo ih umoriti'', bile su prve reakcije izbornika Igora Štimca.

''Dok smo se držali dogovora, imali smo situaciju da možemo do tri boda. Jedna nesmotrenost nas je koštala da ostanemo bez pobjede i dovela nas u nezgodnu poziciju.''

Dojam je ipak bio da nas je Srbija previše stisnula, jer naši nogometaši su teško izlazili na suparničku polovicu.

''Osim ove stative, nisu oni nama nikakav problem stvorili u prvom poluvremenu. U drugom smo izašli visoko, stisnuli ih, htjeli smo pojačati posjed'', rekao je izbornik i zažalio za golom Srbije.

''Nedopustivo je napraviti onakvu pogrešku, da kod našeg kornera stavimo Šimunića u situaciju da mora raditi crveni karton koji mu ne zamjeram.''

Kako je na lijevom beku odigrao stoper Lovren?

''Lovren je u potpunosti ispunio zadatak, bilo mu je puno lakše kad smo mi imali loptu. Prezadovoljan sam s njegovim izdanjem, ali nadam se da će Strinić što prije vratiti, on je i dalje prvi izbor na toj poziciji. ''

Sada sliejdi utakmica s Belgijom koja nam neće previše značiti. Darija Srne i Josipa Šimunića sigurno neće biti na Maksimiru.

''S obzirom na rezultat s utakmice Škotska – Belgija (0:2, opa.a.) dobro će nam doći što ćemo odmoriti neke igrače. Belgija je prepuna zvijezda, svi igrači im igraju u najvećim europskim klubovima. Imaju klasu, brzinu, igraju moderan nogomet, ali ne moramo se zamarati s tim nego gledati nas. Imamo mladosti koja je skrenula pozornosti na sebe, jako sam zadovoljan, bitno je doći do plasmana u Brazil.''

''Mi se moramo početi pripremati za dodatne kvalifikacije, i pritom voditi računa o kartonima. Imali smo dosta problema prije ove utakmice, trebalo je pronaći način da sve to sakrijemo i ne otkrijemo protivniku.''

Žalite li za tri boda iz Beograda ili ste zadovoljni jednim?