Uživo Euro 2012

Favoriti došli do novih pobjeda, Portugal i Danska u mrtvoj utrci

U petak se diljem Europe igralo čak 20 utakmica u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini.

Skupina A
Iako je Njemačka već ranije osigurala nastup na Euru, to ih nije spriječilo da pobijede Tursku u Istanbulu. Nijemci su do 2-0 došli u vodstvo preko Gomeza u 35. i Mullera u 66. Minuti. Hakan Bata je smanjio rezultat u 79. minuti da bi Schweinsteiger u 86. minuti postavio konačni rezultat od 3-1.

Ovim rezultatom i pobjedom Belgijanaca nad Kazahstanom (4-1), Turci su pali na treće mjesto, ali i dalje imaju šanse za drugo mjesto i dodatne kvalifikacije. Naime, Njemačka u utorak u Dusseldorfu dočekuje Belgiju i ukoliko ostvare pobjedu, a Turska slavi nad Azerbajdžanom, izabranici Guusa Hiddinka će u dodatne kvalifikacije. U trećoj utakmici skupine Austrija je u gostima pobijedila Azerbajdžan s 4-1.

Skupina B
U ovoj skupini su se prije ovih utakmica četiri reprezentacije borile za prva dva mjesta. Značajnu pobjedu je ostvarila Rusija koja je u gostima pobijedila Slovačku pogotkom Džagoeva u 71. minuti. Armenija je ostvarila značajnu pobjedu nad Makedonijom (4-1), a Irska je u gostima s 2-0 slavila nad Andorom. Prije posljednjeg kola sada su Rusi u najboljoj poziciji, a Armenija će u Irskoj tražiti pobjedu za ponajveće iznenađenje ovih kvalifikacija.

Skupina E
Od prije je bilo poznato kako je Nizozemska osigurala prvo mjesto u kvalifikacijama, a Švedska je pobijedila Finsku u gostima i tako osigurala drugo mjesto u skupini E. Imaju Šveđani bolji međusobni omjer od Mađarske, ali i šansu da ostvare direktan plasman na Euro kao najbolja druga reprezentacija.

Skupina H
Portugal je s 5-3 pobijedio u skupini H dok je Danska slavila na Cipru pa će te dvije reprezentacije u utorak u međusobnom susretu odlučivati o tome koja će reprezentacija osvojiti prvo, a koja drugo mjesto u skupini.

Skupina I
U ovoj se skupini u petak igrala samo jedna utakmica u kojoj je Španjolska rutinski pobijedila Češku s 2-0 i tako pomogla Škotima u borbi za drugu poziciju. No, Škoti će tu poziciju morati potvrditi upravo protiv Španjolske i to kao gosti dok Česi gostuju u Litvi u posljednjoj utakmici.

Kretanje rezultata:

Portugal - Island 5-3. Do kraja utakmice pogotke su postigli Moutinho u 81. i Eliseu u 87. za Portugal te Sigurdsson u sudačkoj nadoknadi za Island

Portugal - Island 3-2. Islanđani su s dva pogotka Jonassona u 48. i 68. minuti smanjili rezultat u Portugalu.

Crna Gora - Engleska 2-2. Veliko slavlje za Crnogorce. Delibašić je u 90. minuti izjednačio rezultat na 2-2 i tako doveo 'sokolove' nadomak dodatnih kvalifikacija

Portugal - Island 3-0. Treći gol portugalskih nogometaša postigao je Postiga u 45. minuti

Belgija - Kazahstan 4-1. Nurduauletov je smanjio rezultat u 86. minuti

Belgija - Kazahstan 4-0. Ogunjimi je postigao četvrti pogodak za Belgiju

Sjeverna Irska - Estonija 1-2. Vassiljev je postigao svoj drugi pogodak i preokrenuo rezultat u Belfastu

Turska - Njemačka 1-3. Schweinsteiger je povećao vodstvo Nijemaca

Rumunjska - Bjelorusija 2-2. U 82. minuti utakmice rezultat je izjednačio Dragun

Portugal - Island 1-0. U 22 sata počela je i posljednja večerašnja utakmica, ona između Portugala i Islanda. Pogodak je u 13. minuti postigao Nani

Turska - Njemačka 1-2. Hakan Balta je u 79. minuti smanjio rezultat na 1-2.

Wales - Švicarska 1-0. Pogodak je dao Ramsey u 60. minuti iz jedanaesterca

Turska - Njemačka 0-2. Muller je u 66. minuti postigao svoj drugi pogodak kojim je Tursku gurnuo na treću poziciju u skupini A. Posljednja nada Turske će vjerojatno biti upravo Njemačka koja u utorak dočekuje Belgiju

Andora - Irska 0-2. Irci su brzo, već u 20. minuti došli do prednosti od 2-0. Strijelac je McGeady

Belgija - Kazahstan 3-0. Treći pogodak za Belgiju dao je Kompany u 40. minuti

Crna Gora - Engleska 1-2. Zverotić je u posljednjoj minuti prvog poluvremena dao gol za 'sokolove'

Rumunjska - Bjelorusija 2-1. 'Zločesto dijete' rumunjskog i europskog nogometa Adrian Mutu dao je svoj drugi pogodak na utakmici

Slovačka - Rusija 0-1. Važan pogodak za Rusiju na putu prema Euru dao je Džagoev u 71. minuti

Andora - Irska 0-1. Irska je povela već u 8. minuti preko Doylea

Francuska - Albanija 2-0. Strijelac je Remy u 38. minuti

Crna Gora - Engleska 0-2. Bent je u 31. minuti umirio Crnogorce i doveo Engleze u veliko vodstvo

Belgija - Kazahstan 2-0. Eden Hazard je u 43. minuti povećao vodstvo Belgijanaca

Belgija - Kazahstan 1-0. Simpons je u 40. minuti iz kaznenog udarca doveo Belgijance u vodstvo

21.30 Počela je i utakmica Andora - Irska

Rumunjska - Bjelorusija 1-1. U posljednjoj minuti prvog poluvremena strijelac za Bjelorusiju je bio Kornilenko

Cipar - Danska 1-4. Pogodak je u 45. minuti postigao Avraam

Srbija - Italija 1-1. Ivanović je u 26. minuti izjednačio rezultat na Marakani

Bosna i Hercegovina - Luksemburg 5-0. Peti pogodak za BiH dao je Medunjanin u 51. minuti

Nizozemska - Moldavija 1-0. Pogodak za 'tulipane' postigao je Huntelaar u 40. minuti

Francuska - Albanija 1-0. Strijelac Malouda u 11. minuti.

Crna Gora - Engleska 0-1. Young je strijelac u 11. minuti

Češka - Španjolska 0-2. Španjolci su neumoljivi! Pogodak za 2-0 je djelo Xabi Alonsa u 23. minuti

Turska - Njemačka 0-1. Gomez je u 35. minuti doveo Nijemce u vodstvo

Sjeverna Irska - Estonija 1-0. Šok za Estonce koji se bore za drugo mjesto u skupini C. Pogodak za Sjevernu Irsku je zabio Davis u 22. minuti

21.00 Počele su utakmice Francuska - Albanija i Crna Gora - Engleska

Cipar - Danska 0-4. Rommedahl je postigao još jedan pogodak za Dance

Cipar - Danska 0-3. Sada je strijelac bio Krohn-Dehli, minuta je 20.

Češka - Španjolska 0-1. Česi traže pobjedu večeras, ali ih je Mata svojim pogotkom u 7. minuti šokirao i doveo Španjolsku u vodstvo

Rumunjska - Bjelorusija 1-0. Mutu je u 19. minuti postigao gol za Rumunjsku

Srbija - Italija 0-1. Već u 2. minuti utakmice Marchisio je doveo Talijane u vostvo

Cipar - Danska 0-2. Rommedahl je povećao vodstvo Danaca u 11. minuti

20.45 Počele su utakmice Grčka - Hrvatska, Belgija - Kazahstan, Srbija - Italija, Sjeverna Irska - Estonija, Wales - Švicarska i Češka - Španjolska

Cipar - Danska 0-1. Pogodak za dansku postigao je Jacobsen u 7. minuti

Latvija - Malta 2-0. Strijelac: Rudnevs u 83. minuti

Bosna i Hercegovina - Luksemburg 4-0. BiH će u velikoj formi otputovati u Pariz. U 36. minuti svoje je pogodak postigao Pjanić

20.30 Počele su 4 utakmice: Turska - Njemačka, Rumunjska - Bjelorusija, Nizozemska - Moldavija, Cipar - Danska

Bosna i Hercegovina - Luksemburg 3-0. Misimović je postigao svoj drugi pogodak i to iz jedanaesterca u 22. minuti

Bosna i Hercegovina - Luksemburg 2-0. Misimović je bio strijelac u 15. minuti

20.15 Počela je utakmica Slovačka-Rusija

Bosna i Hercegovina - Luksemburg 1-0. Edin Džeko je u 12. minuti doveo BiH u vodstvo

20.00 U Zenici je počela utakmica između Bosne i Hercegovine i Luksemburga

Finska - Švedska 1-2. Joona Toivio je postigao pogodak za Fince u 73. minuti

Azerbajdžan - Austrija 1-4. U sudačkoj nadoknadi Zlatko Junuzović je postigao četvrti pogodak na utakmici.

Latvija - Malta 1-0. Visnakovs je u 33. minuti doveo Latviju u vodstvo protiv Malte

Azerbajdžan- Austrija 1-3. U 74. minuti utakmice Nadirov je smanjio rezultat na 1-3

Finska - Švedska 0-2. Olsson je povećao vodstvo Šveđana na 2-0, a ovom pobjedom Švedska se približava drugom mjestu u skupini, ali i borbi za najbolju drugu poziciju

Azerbajdžan - Austrija 0-3. Janko je u 62. minuti postigao svoj drugi pogodak, a treći za Austriju

Azerbajdžan - Austrija 0-2. Marc Janko povećao je prednost Austrijanaca na dva pogotka razlike

19.00 Počela je i utakmica u našoj skupini. Latvija svoju posljednju utakmicu kod kuće igra protiv Malte

Armenija - Makedonija 4-1. Sarkisov 'nije dopusti' da Makedonci postignu posljednji pogodak na utakmici i opet vratio Armence na 'plus tri'. Utakmica je i završila rezultatom 4-1, a ovom pobjedom Armenija je zadržala velike izglede za plasman na Euro 2012. Doduše, situacija u skupini B je izuzetno komplicirana pa će Armencima u utorak vjerojatno trebati pobjeda u Irskoj.

Armenija - Makedonija 3-1. Četiri minute prije kraja utakmice 'počasni gol' za Makedonce je postigao Sikov

Azerbajdžan - Austrija 0-1. Nakon što su domaćini u 27. minuti ostali s igračem manje, goste je u vodstvo 7 minuta kasnije doveo Andreas Ivanschitz

Finska - Švedska 0-1. Sebastian Larsson je u 8. minuti Šveđane doveo u vodstvo

Armenija - Makedonija 3-0. Gevorg Ghazaryan je pospremio treću loptu u makedonsku mrežu, a gosti od 53. minute igraju s igračem manje jer je crveni karton dobio kapetan Sumulikoski

18.15 U Helsinkiju se u skupini E sastaju Finska i Švedska, a gostima je ova utakmica jako bitna kako bi probali izboriti plasman na Euro

18.00 Počela je i utakmica u skupini A između Azerbajdžana i Austrije

Armenija - Makedonija 2-0. Armenci nastavljaju s uvjerljivim igrama u skupini B u kojoj se bore za sam vrh tablice. U vodstvo od 2-0 doveo ih je Henrik Mkhitaryan

Armenija - Makedonija 1-0. Prvi pogodak večerašnjeg programa postigao je Marcos Pizzeli u 28. minuti utakmice.

17.00 Počela je prva današnja utakmica. U Erevanu u sklopu skupine B Armenije ugošćuje Makedoniju

Europa će za Euro kroz kvalifikacije dati 14 predstavnika. Njemačka, Italija, Nizozemska i Španjolska su i prije današnjih utakmica osigurale nastup u Poljskoj i Ukrajini, a vjerojatno će se danas znati još poneki putnik za EP. Doduše, postoji veliki broj kombinacija za razrješenje skupina, a sve moguće rasplete mogli ste pročitati na našem portalu.

Rezultati današnjih utakmica:

Skupina A
Azerbajdžan – Austrija 1-4 (Nadirov 74'/Ivanschitz 34', Janko 52', 62', Junuzović 90'+1)
Turska – Njemačka 1-2 (Hakan Balta 79'/Gomez 35', Muller 66', Schweinsteiger 86')
Belgija – Kazahstan 4-1 (Simons 40', Hazard 43', Kompany 49', Ogunjimi 84'/Nurdauletov 86')

Skupina B
Armenija – Makedonija 4-1 (Pizzelli 28', Mkhitaryan 34', Ghzaryan 69', Sarkisov 90'+1/Sikov 86')
Slovačka – Rusija 0-1 (Džagoev 71')
Andora – Irska 0-2 (Doyle 8', McGeady 20')

Skupina C
Srbija – Italija 1-1 (Ivanović 26'/Marchisio 2')
Sjeverna Irska – Estonija 1-2 (Davis 22'/Vasiljev 77', 84')

Skupina D
Bosna i Hercegovina – Luksemburg 5-0 (Džeko 12', Misimović 15', 22', Pjanić 36', Medunjanin 51')
Rumunjska – Bjelorusija 2-2 (Mutu 19', 51'/ Kornilenko 45', Dragun 82')
Francuska – Albanija 2-0 (Malouda 11', Remy 38', Reveillere 67')