Šok za Engleze

Pogledajte dramatični preokret kojim su Crnogorci došli do dodatnih kvalifikacija

Engleska se nogometna reprezentacija od kvalifikacijskog ciklusa za Euro 2012. godina rastala remijem u Podgorici protiv Crne Gore. Završilo je 2-2...

U dvoboju G skupine eurokvalifikacija momčad Fabija Capella stvorila 2-0 prednost nakon 30 minuta igre. Ashley Young zabio je u 11., a Darren Bent u 31. minuti.

Elsad Zverotić, branič švicarskih Young Boysa, smanjio je na 2-1 u posljednjoj minuti prvog poluvremena (na asistenciju Beqiraja, koji je igrao do 64. minute), da bi centarfor Rayo Vallecana Andrija Delibašić u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena poravnao na konačnih 2-2 pri izborničkom debiju Branka Brnovića.

Remi je Crnogorcima omogućio Wayne Rooney, koji je u 73. minuti dobio izravan crveni karton zbog namjernog udaranja domaćeg braniča Miodraga Džudovića nakon što je izgubio loptu.

Remijem su Englezi i formalno potvrdili plasman na Euro prvim mjestom u skupini.

Drugo je mjesto i dodatne kvalifikacije osigurala Crna Gora, i to zahvaljujući porazu Švicaraca u Swanseaju kod Walesa od 2-0.

Veznjak Arsenala Aaron Ramsey zabio je u 60. minuti iz 11-erca, a napadač Tottenhama Gareth Bale u 71. minuti za veliku pobjedu Velšana, drugu u trima posljednjim utakmicama. Švicarci su od 55. minute igrali bez isključenog Zieglera.