aguero tragičar

City promašio DVA jedanaesterca i kiksao, Arsenal to iskoristio!

Manchester City Pepa Guardiole nije uspio slaviti protiv Evertona iako je imao dva jedanaesterca. Kiks je iskoristio Arsenal i priključio se vrhu prvenstvene ljestvice...

U najzanimljivijem susretu subotnjeg programa 8. kola engleskog nogometnog prvenstva vodeći Manchester City je odigralo 1-1 (0-0) na svom terenu protiv Evertona.

Gosti iz Liverpoola poveli su golom Lukakua (64), a poravnao je Nolito (72). City nije iskoristio čak dva 11-erca u utakmici, u 42. minuti kazneni udarac zapucao je De Bruyne, a u 71. Aguero. Drugi je to promašeni jedanaesterac argentinskog napadača u svega četiri dana nakon što je u porazu svoje reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo napravio istu stvar. Promašio je jedanaesterac kod zaostatka 0:1, a u konačnici je to bio i završni rezultat susreta.

Remi Cityja iskoristio je Arsenal koji je kao domaćin svladao Swansea City sa 3-2 (2-1) i tako se bodovno poravnao sa sastavom iz Manchestera na vrhu ljestvice. Walcott (26, 33) je s dva gola poveo Arsenal ka pobjedi, Sigurdsson (38) je prije poluvremena uspio smanjiti na 2-1, ali je Ozil (57) početkom nastavka vratio prednost domaćih na dva razlike. Baston (66) je smanjio na 3-2, dvije minute potom Arsenal je ostao i s igračem manje zbog isključenja Xhake, ali je uspio obraniti prednost.

Priliku za skok na prvo mjesto imao je i Tottenham Hotspur, ali ju nije iskoristio odigravši 1-1 (0-0) na gostovanju kod West Bromwich Albiona. Oba gola pala su u samoj završnici, domaće je u vodstvo doveo Chadli (82), a izjednačio je Alli (89).

Manchester City i Arsenal sada imaju po 19 bodova, dok je Tottenham na 18.

Chelsea je na svom Stamford Bridgeu nanio još jedan poraz aktualnom prvaku Leicester Cityju svladavši ga sa 3-0 (2-0). Golove za "plave" postigli su Diego Costa (7), Hazard (33) i Moses (80).

S nova tri boda peti Chelsea je dostigao četvrti Liverpool, oba sastava imaju po 16 bodova, ali "redsi" imaju utakmicu manje i oni će u ponedjeljak na svom Anfieldu ugostiti Manchester United.

Leicester je 13. s osam bodova.

Subotnji program će od 18.30 sati zaključiti Crystal Palace i West Ham United.

REZULTATI 8. KOLA:

Chelsea - Leicester City 3-0 (Diego Costa 7, Hazard 33, Moses 80)
Arsenal - Swansea City 3-2 (Walcott 26, 33, Ozil 57 / Sigurdsson 38, Baston 66)
Bournemouth - Hull City 6-1 (Daniels 5, Cook 41, Stanislas 45-11m, 65, Wilson 83, Gosling 88 / Mason 34)
Manchester City - Everton 1-1 (Nolito 72 / Lukaku 64)
Stoke City - Sunderland 2-0 (Allen 8, 45+1)
West Bromwich Albion - Tottenham Hotspur 1-1 (Chadli 82 / Alli 89)