atletico poravnat

VIDEO Drama u Kataloniji: Novi poraz Barce, Rakitić zabio svojima

Nakon ispadanja u četvrtfinalu Lige prvaka Barcelonu je dočekao novi šok, ovoga puta u prvenstvu...

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona četvrtu utakmicu zaredom nije uspio pobijediti u Primeri. U susretu 33. kola Barca je izgubila na svom Camp Nou od Valencije s 2-1, a novom neuspjehu svoje momčadi, nakon ispadanja u četvrtfinalu Lige prvaka, doprinio je i hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić nespretnim autogolom kojim je doveo goste u vodstvo od 1-0.

Rakitić, koji je odigrao svih 90 minuta za Barcelonu, je u 26. minuti klizećim startom pokušao blokirati ubacivanje Siqueire s lijeve strane, no lopta se od našeg reprezentativca odbila iza leđa Brava. Gosti su povećali svoju prednost u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena golom Santija Mine.

Iako se gotovo čitavu utakmicu igralo na polovici Valencije, Barcelona je uspjela tek smanjiti na 1-2, a strijelac je u 63. minuti bio Lionel Messi. Bio je zo jubilarni 500. pogodak sjajnog Argentinca u karijeri, 450 ih je postigao za Barcelonu, a 50 za reprezentaciju.

Bio je ovo treći uzastopni poraz Barcelone u prvenstvu, nakon 1-2 domaćeg neuspjeha protiv Real Madrida, te 0-1 poraza na gostovanju kod Real Sociedada. Prethodno je Barcelona odigrala 2-2 protiv Villarreala, a uoči tog niza neuspjeha imala je čak 12 pobjeda zaredom u Primeri.

Poraz Barcelone iskoristio je madridski Atletico 3-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Granade kojom se bodovno izjednačio s katalonskim sastavom. Pogotke za Atletico postigli su Koke (15), Torres (59) i Correa (83).

Pet kola prije kraja prvenstva Barcelona i Atletico imaju po 76 bodova, a samo jedan manje ima treći Real iz Madrida koji je još u subotu svladao Getafe sa 5-1. U slučaju da dva ili više sastava završe prvenstvo s istim brojem bodova, prvi uvjet koji će odlučiti prvaka bit će bolji međusobni omjer. Barcelona je u toj kategoriji bolja i od Atletica i od Reala...

Duje Čop igrao je do 79. minute u 0-1 domaćem porazu Malage od Athletica iz Bilbaoa, dok je Stipe Pletikosa s klupe za pričuve odgledao remi 1-1 Deportiva na gostovanju kod Seville.

Tko će biti španjolski prvak?

Ukupno glasova:

Primera, 33. kolo, rezultati:

Levante - Espanyol 2-1 (Rossi 23, Medjani 66 / Perez 7)

Getafe - Real M. 1-5 (Sarabia 84 / Benzema 29, Isco 40, Bale 50, Rodriguez 88, Cristiano Ronaldo 90+2)

Las Palmas - Sporting 1-1 (Bigas 3 / Jony 48)

Eibar - Real S. 2-1 (Sergi 32, Escalante 58 / Zurutuza 7)

Celta - Betis 1-1 (Hernandez 78 / Ndiaye 24)

Malaga - Athletic 0-1 (Raul Garcia 53)

Sevilla - Deportivo 1-1 (Iborra 21 / Riera 81)

Atletico - Granada 3-0 (Koke 15, Torres 59, Correa 83)

Rayo Vallecano - Villarreal 2-1 (Guerra 7, Miku 81 / Adrian 20)

Barcelona - Valencia 1-2 (Messi 63 / Rakitić 26-ag, Santi Mina 45+1)