Okršaj Hrvata

Šarić sjajan u pobjedi Sixersa, Bogdanović debitirao za Wizardse

Dario Šarić pružio je odličnu partiju u pobjedi Philadelphia Sixersa protiv Washington Wizardsa za koje je debitirao Bojan Bogdanović.

Hrvatski košarkaš Dario Šarić pružio je sjanu predstavu u pobjedi Philadelphia Sixersa protiv Washington Wizardsa za koje je debitirao naš Bojan Bogdanović.

O Bogdanovićevu prelasku u Washington iz Brooklyna saznajte sve na našem podcastu Triple-double.

Sixersi su u Wells Fargo Centru pobijedili 119-112, a Šarić je za 33 minute zabio 20 koševa uz 11 skokova i četiri asistencije.

Kako je turski reprezentativac Ersan Ilyasova napustio Philadelphiju i postao novi igrač Atlanta Hawksa, Šariću se otvorilo mjesto u početnoj petoric Sixersa. I odmah je pokazao kako mu je tamo i mjesto. Više koševa od njega u pobjedničkim redovima zabio je tek Robert Covington koji je ubacio 25 koševa pri čemu pet trica. Gerald Henderson je dodao 19 koševa za 21. pobjedu Sixersa ove sezone.

"Trebalo mi je malo vremena da uđem u susret," kazao je Šarić koji je otvorio utakmicu sa četiri promašena šuta iz pet pokušaja. Međutim, ubrzo je proradio i do poluvremena je zabio 12 koševa.

"Sretan sam jer smo upisali pobjedu, a zadovoljan sam i jer sam imao dobru utakmicu. Jedino nisam zadovoljan svojim šutem za tri poena," dodao je Šarić koji je promašio sva četiri pokušaja za tri poena.

Kod gostiju najefikasniji je bio Bradley Beal koji je ubacio 40 koševa, dok je John Wall dodao 29 koševa, 14 asistencija i osam skokova. Za Wizardse je debitirao Bogdanović koji je prije nekoliko dana stigao u glavni grad iz redova Brooklyn Netsa.

U svom prvom nastupu u novom klubu igrao je 18 minuta postigavši dva koša uz šut 1-5 iz igre, a upisao je i četiri skoka. Washingtonu je to bio 21. poraz uz 34 pobjede.

"Imali smo dosta problema u obrani, posebice u drugoj i trećoj četvrtini. Nismo pronašli rješenja za njihove ulaze," kazao je trener Wizardsa Scott Brooks.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u petak:

Philadelphia - Washington 120 - 112
Dario Šarić igrao je 32 minute za Philadelphiju i postigao 20 koševa (šut za dva 10-15, trica 0-4) uz 11 skokova, 4 asistencije i 1 osvojenu loptu, dok je Bojan Bogdanović u prvom nastupu za Washington igrao 17 minuta i postigao 2 koša (šut za dva 1-2, trica 0-3) uz 4 skoka i po 1 asistenciju, osvojenu loptu i blokadu
Oklahoma City - LA Lakers 110-93
Ivica Zubac je za LA Lakerse igrao 26 minuta i postigao 11 koševa (šut za dva 5-9, slobodna bacanja 1-2) uz 6 skokova, 3 blokade i po 1 asistenciju i osvojenu loptu

4. Portland 24 33 .421 11 1/2
5. Minnesota 23 35 .397 13