Tudorovi klinci gaze

Hajduk 'tricom nokautirao' Split: Maglica junak, Glumac tragičar!

Hajduk je slavio s visokih 3:0 u splitskom gradskom derbiju koji se igrao u Parku mladeži...

Strijelci za Hajduk bili su Caktaš (16 - 11m), Glumac (30 - autogol) i Maglica (49).

Anton Maglica bio je junak utakmice, a Tomislav Glumac tragičar. Maglica je zabio pogodak i izborio jedanaesterac, dok je Glumac skrivio isti, a potom je postigao nesretni i nespretni autogol.

Split bolje krenuo, gužva na istoku zbog transparenta

Prije utakmice i na njezinom samom početku malo tko je mogao očekivati ovako uvjerljivu pobjedu Hajduka. Split je bolje otvorio utakmicu, Vojnović je na samom startu imao odličnu šansu, no Kalinić je dobro reagirao i spriječio rano vodstvo Splita.

Caktaš zabio iz penala

„Crveni“ su dominirali na startu, ali ubrzo se dogodio preokret. Ključan trenutak utakmice dogodio se u 16. minuti kada je Glumac srušio Maglicu u šesnaestercu Splita, a Mijo Caktaš bio je siguran realizator. Od toga trenutka mlada Hajdukova momčad dobila je krila, a u redove „crvenih“ naselila se nervoza.

Maglica zapečatio sudbinu Splita

Na drugi pogodak „bijelih“ nije se moralo dugo čekati, stigao je već u 30. minuti. Mikanović je snažnim udarcem pogodio stativu, ali lopta se potom odbila od Glumca u mrežu Splita.
Početkom drugog dijela Maglica je dotukao Split povisivši na 3:0. Tu je praktički bio kraj utakmice, do kraja utakmice Hajduk je mirno čuvao prednost, a Split je jalovo napadao. Hajduk je ovom pobjedom došao na čelnu poziciju na ljestvici. Nakon tri kola Hajduk i Dinamo su bodovno poravnati, obje momčadi imaju sedam bodova, ali Hajduk ima bolju gol-razliku.

Hajduk na prvom mjestu

Hajduk je ovom pobjedom došao na čelnu poziciju na ljestvici. Nakon tri kola Hajduk i Dinamo su bodovno poravnati, obje momčadi imaju sedam bodova, ali Hajduk ima bolju gol-razliku. Priliku da jedina ostane stopostotna ima Lokomotiva koju sutra očekuje dvoboj sa Slaven Belupom.
Split nakon tri kola i dalje ima četiri boda i nalazi se na petom mjestu, dok je Rijeka četvrta s bodom više.

Tijek utakmice: Split - Hajduk 0:3

90' Kraj utakmice.

59' Sudac je poništio gol Vojnovića, koji je dobio žuti karton zbog igranja rukom.

49' GOOOL!!! Maglica je povisio na 3:0 za Hajduk.

45' Počeko je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

30' GOOOL!!! Hajduk je poveo 2:0. Autogol Tomislava Glumca.  Mikanović je pucao, lopta se odbila od stative i pogodila Glumca od kojeg se lopta odbija u mrežu.

20' Velika šansa za Split. Kalinić je obranio udarac Mršića.

16' GOOOL!!! Hajduk je poveo iz jedanaesterca. Caktaš je bio siguran realizator. Glumac je srušio Maglicu, a sudac Gavrilo je bez oklijevanja pokazao na bijelu točku.

5' Vojnović je bio u dobroj šansi, ali Kalinić brani.

4' Gužva na istočnoj tribini. Čini se da je problem nastao oko  transparenta koji su razvili navijači Splita.

1' Utakmica je počela.

Ponajbolji igrač Hajduka Koussi ipak neće moći igrati.

Sastavi:

Split: Zagorac, Ibriks, Vrgoč, Glumac, Glavina - Dujmović, Mršić - Erceg, Belle, Vojnović - Roce

Hajduk: Kalinić; Mikanović, Milović, Maloča, Jozinović - Anđelković, Pašalić - Sušić, Andrijašević, Caktaš - Maglica