Derbi na Kantridi

Tresla se brda, rodila se 'nula': Čop promašio 'zicer', Rijeka bez ideje!

Rijeka i Dinamo odigrali su 0:0 pred desetak tisuća gledatelja na Kantridi u derbiju 3. kola Prve HNL...

U teškim uvjetima za igru Rijeka i Dinamo remizirali su bez golova u svojem prvom sučeljavanju ove sezone.

"Nisam stvarno dugo igrao u ovakvim okolnostima. Najteža utakmica otkako sam u Dinamu. Ne zbog Rijeke nego zbog vremena, svima nam je bilo jako teško", kazao je Said Husejinović, veznjak Dinama, nakon utakmice.

Čop promašio šansu utakmice

Iako se igralo dosta tvrdo i beskompromisno, ritam igre ipak nije bio na visokoj razini, prije svega zbog nesnosne vrućine, ali i „ziheraški“ postavljene igre od strane trenera s obje strane.

Na utakmici smo praktički vidjeli samo jednu šansu koju možemo okarakterizirati kao stopostotnom. Pivarić je u 36. minuti s lijeve strane odigrao sjajnu 'rolicu' prema Duji Čopu koji je bio neometan na pet metara. Vargić je ostao na prvoj stativi, ali napadač Dinama promašio je cijela vrata.

„Bili smo dosta bolji u prvom poluvremenu, a drugom smo bili bolji za nijansu. Da sam zabio onu šansu, utakmica bi sasvim drugačije izgledala. Rijeka nam praktički nije stvorila šansu“, kazao je Čop nakon utakmice.

Sharbini 'nevidljiv', Kvržić neprecizan

Najbolju šansu za Rijeka imao je Kvržić nedugo nakon što je zamijenio „nevidljivog“ Anasa Sharbinija u 55. minuti. Kvržić se oslobodio pratnje na rubu šesnaesterca Dinama, no loše je pucao.

Do kraja utakmice ozbiljno je samo još zaprijetio Domagoj Antolić, koji je zamijenio Husejinovića, no njegov udarac je blokirao u pravom trenutku iskusni Knežević. Dinamo je imamo nešto više od igre, ali remi se čini najpravednijim ishodom ove utakmice.

Jurčić zadovoljan remijem

Krunoslav Jurčić "promiješao" je momčad za derbi s Rijekom. Ponajbolji igrač Dinama na početku sezone El Soudani nije bio ni na klupi. Jurčić ga je čuvao za utakmicu sa Sheriffom u 3. pretkolu Lige prvaka, a koja se igra već u utorak. Trener Dinama bio je zadovoljan nakon utakmice na Kantridi.
„Ovo je prvi put u karijeri da sam vodeći utakmicu razmišljao o sljedećoj i u nastavku počeo odmarati igrače u kontekstu onoga što nas čeka za 48 sati“, zaključio je Jurčić, a prenosi službena web stranica Dinama.

HNK Rijeka – GNK Dinamo 0:0

Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Borut Križarić (Čakovec), Tomislav Hudika (Varaždin), Igor Križarić (Čakovec), Mario Zebec (Cestica), Siniša Premužaj (Varaždin)

Rijeka: Vargić - Tomečak, Knežević, Marić, Škarabot - Maleš, Brezovec (od 41. Zlomislić) - Jugović, Alispahić (od 71. Močinić), Sharbini (od 55. Kvržić) - Benko

Dinamo: Zelenika - Leko, Addy, Šimunić, Pivarić - Ademi, Brozović - Fernandes (od 85. Sare), Husejinović (od 65. Antolić), Rukavina - Čop (od 80. Kramarić)

Žuti kartoni: Maleš (49.) / Ademi (64.), Pivarić (82.)

Tijek utakmice: Rijeka - Dinamo 0:0

90' Rukavina je proigrao Pivarića, a ovaj je pucao iskosa s lijeve strane, lopta se odbila od jednog igrača Rijeke, no nije prevarila sigurnog Vargića.

80' Umjesto Čopa ulazi Kramarić.

77' Fernandes je prošao po desnoj strani, centrirao je na rub šesnaesterca gdje loptu prihvaća Antolić i odmah puca, no Knežević je blokirao put lopti koja bi vjerojatno išla u okvir vrata.

70' Izašao Alispahić, ušao Močinić.

65' Kvržić je glavom pucao točno u Zeleniku.

65' Izašao je Husejinović, ušao je Antolić.

60' Zamalo slučajan gol Rijeke. Kvržić je centrirao, a lopta je pala na gredu.

57' Najbolja šansa za Rijeku. Kvržić se oslobodio pratnje na rubu šesnaesterca, no loše je pucao.

55' Izašao je Sharbini, a ušao Kvržić.

56' Benko je zakomplicirao pred golom Dinama. Mogao je pucati, ali je oklijevao i na kraju izgubio loptu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

43' Dobra kontra Rijeke. Sharbini nije uspio vratiti loptu pred vrata.

41' Još jedan opasna situacija ispred gola Rijeke. Leko je centrirao, ali Vargić je bio brži od Rukavine.

39' Husejinović je prošao po lijevoj strani, pucao je iskosa, ali Vargić brani nogom.

36' Nevjerojatan promašaj Duje Čopa! Pivarić je s lijeve strane odigrao sjajnu 'rolicu' prema Čopu koji je bio neometan na pet metara. Vratar je ostao na prvoj stativi, ali napadač Dinama promašio je cijela vrata.

35' Zelenika je nespretno reagirao, ispala mu je lopta u korner.

34' Sharbini je pobjegao po lijevoj strani, odigrao povratnu, ali obrana Dinama bila je na mjestu.

32' Slobodan udarac za Dinamo tridesetak metara od vrata Rijeke. Husejinović je nabacio, ali obrana Rijeke sigurno čisti.

24' Sudac je prekinuo utakmicu kako bi se igrači osvježili.

18' Prva ozbiljnija situacija na utakmici. Igrači Rijeke traže igranje rukom Šimunića u šesnaestercu gostiju. Sudac Zlatko Šimčić pokazao je da se igra nastavi. Čini se da je dobro procijenio, lopta je pogodila stopera Dinama u ruku dok je bio okrenut leđima.

14' Pivarić je uputio prvi udarac prema vratima. Nije bio precizan.

12' Duel Jerka Leke i Anasa Sharbinija u šesnaestercu Dinama. Sharbini je ostao ležati, ali nema ni govora o jedanaestercu.

10' Nema šansi, igra se prilično čvrsto i oprezno.

5' Za sada nema ozbiljnijih prijetnji. Uglavnom se lopta kreće oko centra igrališta.

1' Utakmica je počela.