Poklonjeni penal

Hajduk se spasio sramote tek u produžecima, Vinogradar nije izdržao!

Hajduk se plasirao u četvrtfinale Kupa nakon dramatične utakmice u Mladini.

Vodeća momčad HNL-a umalo je ispala već u osmini fiinala Hrvatskog kupa. Hajduk je visio u Mladini protiv četvrtoligaša Vinogradara nakon sjajnog pogotka Marka Povrženića iz voleja.

Vodstvo je trajalo do 64. minute kada je Bencun postigao i peti pogodak zaredom u dresu Hajduka. Međutim, taj gol s 11 metara bio je veliki poklon suca Zebeca koji je nasjeo na simuliranje Tomislava Kiša koji je pao bez kontakta s domaćim braničem.

Vinogradar je izborio produžetke, ali nisi izdržali. Jean Kouassi i Tomislav Kiš su donijeli 3:1 pobjedu i teško izboreni prolaz Bijelih.

Hajduk je u ovih 120 minuta promašio nekoliko stopostotnih šansi, a bilo je situacija kada su gostujući igrači promašivali i lopte, ne samo vrata domaćina.

Blijedo izdanje Hajduka kao da je predvidio trener gostiju. Tudor se prije utakmice pribojavao jer su njegovi igrači redom podbacivali protiv niželigaških momčadi u prijateljskim utakmicama.

Na kraju je Hajduk prošao bolje nego prije devet godina kada su jedva prošli Vinogradar na penale. Bila je ovo utakmica koju će navijači Bijelih što prije pokušati zaboraviti, a domaćin se smije pitati što bi bilo da Hajduk nije dobio poklonjeni 11-erac.

Tijek događanja:

113' - GOOOOOL! Tomislav Kiš zabija iz odbijanca za 3:1!

108' - GOOOOL! Kouassi zabio za 2:1! Hajduk nakon neviđenih promašaja ipak vodi!

115' - Hajduk ne može zabiti gol ni kad igrač dobije loptu sam nekoliko metara od gola.

97' - Igraju se produžeci, a igrači hajduka i dalje promašuju ne gol već lopte.

Dinamo, Zadar i Rijeka su u četvrtfinalu!

90' - GOOOOOL! Rijeka je u četvrtfinalu! 3:1!

85' - GOOOOL! Dinamo zabio i peti! Fran Brodić!

81' - Umalo novi gol Vinogradara!

80' - Bencun promašio s nekoliko metzara i ozlijedio se! Mora napustiti igru...

76' - Kiš pogađa prečku!

75' - GOOOOL! Rijeka vodi u Ludbregu! Leon Benko!

64' - GOOOOOL! Bencun s 11 metara za 1:1! Bio je to nepostojeći penal na Tomislavu Kišu koji se bacio bez kontakta.

66' - GOOOOOL! Rijeka izjednačila na 1:1! Alispahić je bio strijelac!

59' - GOOOOOL! Podravina u Ludbregu vodi 1:0 protiv Rijeke!

58' - GOOOOL! Dinamo vodi već 4:0! Novi pogodak Čopa!

49' - Kakav promašaj Tomislava Kiša! Jedan na jedan domaćim vratarem, ali lopta prolazi tok pored gola.

46' - GOOOOOL! Dinamo je odmah na početku drugog dijela zabio i treći gol! Duje Čop je zabio protiv ekipe koju vodi njjegov otac Davor!

45' - Nakon prvih 45 minuta pogoci su pali samo u Vinkovcima, Mladini i Unešiću.

42' - GOOOOOOL! Novi pogodak Dinama u Unešiću! Strijelac Joe Šimunić!

39' - GOOOOOL! Dinamo vodi u Unešiću golom Juniora Fernandesa!

38' - GOOOOOL! Vinogradar vodi 1:0! Marko Povrženić iz voleja! Šok za Hajduk! Inače, Marko Povrženić je bivši izdanak Dinamove škole.

27' - Panika pred golom Hajduka, umalo pogodak domaćina...

25' - Policija je sada stigla na vrh spomenutog vinograda!? Pripadnici Torcide su se sjeli na pod. Pa nisu valjda i lokalni vinogradari uveli vouchere?

24' - Maglica promašio stopostotnu šansu...

17' - Već dva oštra starta igrača Vinogradara. Prvo se pomoć ukazivala Kouassiju, a sada je Bradarić iznesen s terena.

12' - Jake policijske snage remete idilične slike iz malih hrvatskih mjesta. Stroga je kontrola gostujućih navijača zbog vouchera koje su odbili svi navijači.

5' - Hajduk u Mladini: Stipica – Nižić, Milović, Jonjić, Jozinović – Bradarić, Pašalić – Bencun, Kiš, Kouassi - Maglica

3' - Dinamo u Unešiću: Zelenika - Leko, Ćalušić, Šimunić, Lima - Sare - Fernandes, Brozović, Ademi, Rukavina - Čop

1' - Navijači Hajduka smjestili su se na vrhovima okolnih vinograda, no neki su uspjeli doći do malog stadiona Vinogradara u Mladini kraj Jaske usprkos zloglasnim 'voucherima'.