Utakmica za pamćenje

'Ovo je nevjerojatno, na povijesni datum smo ispisali vlastitu povijest'

Urugvaj je boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacio domaćina Argentinu u četvrtfinalu Copa Americe, a na isti je datum (16.srpanj) Urugvaj davne 1950. godine šokirao domaćina Brazil u finalu Svjetskog prvenstva pobijedivši s 2-1...

Poslije velike borbe i pobjede nad Argentinom, Urugvajac Luis Suarez nije mogao sakriti oduševljenje postignutim rezultatom. Baš kao što je i najavio, Urugvaj se pokazao nezgodnim protivnikom za domaćina, pa čak i s igračem manje punih 60 minuta.

''Na ovaj dan je Urugvaj osvojio naslov svjetskih prvaka 1950. godine. Razgovarali smo o tome prije utakmice i željeli smo da na isti datum i mi ispišemo povijest'', rekao je Suarez.

''Ovo je nevjerojatan osjećaj. Vjerujem da smo zaslužili pobjedu nakon što nam je Perez nepravedno isključen krajem prvog poluvremena. Rekao bih da je pravda zadovoljena'', veli Urugvajac.