Sada je jasno da će se tehnologija koristiti na Svjetskom klupskom prvenstvu u Tokiju, u prosincu ove godine, na Konfederacijskom kupu 2013. godine i Svjetskom prvenstvu 2014. godine u Brazilu.
Članovi IFAB-a glasovanjem su se odlučili za uvođenje tehnologije. To znači da nogometni autoriteti diljem svijeta, mogu u svojim natjecanjima uvesti tehnologiju na gol-crti, koristeći ili Hawk-Eye ili GoalRef, sustave koji su bili podvrgnuti testiranjima.
Predsjednik FIFA-e Sepp Blatter, žestoko se zalagao za uvođenje tehnologije na gol-crti, nakon što je Europskom prvenstvu u Ukrajini i Poljskoj tijekom utakmice između Ukrajine i Engleske domaćinima nije bio dosuđen evidentan pogodak, kada je lopta nakon udarca ukrajinskog reprezentativca Marka Devića za nekoliko centimetara prešla gol-crtu.
''Tehnologija više nije alternativa, nego potreba'', ustvrdio je tada Blatter.
Navijači su godinama pozivali na uvođenje tehnologije, koja će ukloniti faktor ljudske pogreške, koji se, primjerice, dogodio na spomenutom ogledu Ukrajine i Engleske. Dakako, ideja uvođenja tehnologije imala je i mnoge protivnike. Jedan od njih je predsjednik Europske nogometne federacije (UEFA) Michael Platini, koji preferira sustav sa petoricom sudaca, koji je bio primijenjen na Europskom prvenstvu u Ukrajini i Poljskoj. Platini je svejedno prognozirao da će u FIFA-inim natjecanjima sustav s tehnologijom na gol-crti dobiti zeleno svjetlo.
Nogometne asocijacije, poput UEFA-e, i dalje mogu odlučiti hoće li u svojim natjecanjima koristiti tehnologiju ili ne. (TS)