Riječ je o vraćanju na snagu zakona koji je u Domu lordova izglasan 1988. godine. Po njemu se sportašima osim nagrada koje zarade od organizatora natjecanja oporezuju i primanja koja su za to vrijeme dobili od sponzorskih ugovora, što sportašima-nebritancima s jednokratnim sportskim angažmanom u Ujedinjenom Kraljevstvu, kao što su tenisači, atletičari ili golferi, predstavlja dvostruko porezno terećenje.
Prije pet se godina Andre Agassi izborio za presedan kada je u njegovu korist presudio Žalbeni sud. Agassi je osporavao opterećenje od 50.000$ koliko je oporezovan za poreznu godinu 1998/99. Dobio je slučaj godinama kasnije dokazavši da nije bilo osnove za dodatnu poreznu otegnost jer niti jedan od njegovih ondašnjih sponzora, a bili su to Nike i Head, nemaju sjedište na teritoriju Velike Britanje.
U novome prizivnom procesu HMRC je vratio na snagu zakon koji je ponovno verificiran u Domu lordova.
Zbog tog zakona u Velikoj Britaniji nastup izbjegava najbrži sprinter današnjice Usain Bolt, a sada najave o bojkotu svih teniskih turnira iduće godine najavljuju iz Udruženja teniskih profesionalaca (ATP). Najbolji svjetski tenisači prijete bojkotom ATP turnira u Nottinghamu i Londonu (Queen's Club), ali i trećeg Grand Slam turnira sezone, Wimbledona.
Konkretnije, tenisači traže iznimku od pravila za teniske turnire, kao što ju je zakonodavac dao Europskoj nogometnoj federaciji (UEFA) za lanjski finale Lige prvaka na Wembleyju, kao i Međunarodnome olimpijskom odboru (IOC) za Olimpijske igre u Londonu idućeg ljeta.
Odupru li se britanske porezne vlasti nastojanjima teniskih profesionalaca, Wimbledon bi mogao ostati osiromašen izostankom većine tenisača koji zarađuju najviše, dakle onih najboljih.
Na dobitku bi mogao biti jedno Andy Murray, koji bi time daleko lakše došao do naslova na domaćem Grand Slamu.