Važna pobjeda

VIDEO Slaven Belupo uzeo sva tri boda u derbiju začelja Prve HNL : Istra zabila iz čudesnog slobodnjaka pa dobila crveni

Slaven Belupo je slavio u Puli protiv Istre 1961 s 2:1 u susretu 18. kola HT Prve lige.

U derbiju začelja 18.kola HT Prve lige u Puli su nogometaši Slaven Belupa svladali Istru 1961 s 2:1 (2:0).

Za Istru je strijelac bio Robert Mišković (51), dok su pobjedu Slavenu donijeli Hansel Zapata (18) i Nedim Hadžić (31).

Koprivnički sastav je poveo u 18. minuti pogotkom Kolumbijca Zapate, koji je natrčao na odbijenu loptu nakon udarca Hadžića. Bosanskohercegovački napadač Hadžić upisao se u strijelce u 31. minuti nakon proigravanja Gode.

Pogodak Zapate

Činilo se da će to biti rutinska pobjeda Slavena, koji je iskoristio jedine prilike u prvom dijelu, dok su Istrani bili potpuno bezopasni.

Hadžić povisio na 2:0 za Slaven

Ipak, u 51. minuti Istra je smanjila nakon katastrofalne pogreške Slavenova vratara Suška. Robert Mišković je izveo slobodni udarac uputivši činilo se bezopasan udarac, Sušak je imao loptu u rukama, ali mu je ona ispala i iznenađujuće završila u mreži.

Pogodak Miškovića iz slobodnog udarca

Šanse Puljana za pozitivan ishod su umanjene u 67. minuti kada je Portugalac Joao Silva neoprezno dobio drugi žuti karton. Šest minuta prije kraja je zbog zaleđa poništen gol Krstanovića.

Bio je to peti poraz u nizu Puljana u svim natjecanjima, dok je Slaven dobio tri od zadnjih pet utakmica.

Slaven je s pobjedom i s 16 bodova preskočio Istru (15) na osmom mjestu.