Stroj za golove

Hrvatska dobiva napadača za budućnost: Fenomenalni Ljubičić sprašio četiri gola, hat-trick za 37 minuta!

Marin Ljubičić nezaustavljivo trese mreže u Austriji.

Spektakularni Marin Ljubičić u trećem kolu austrijske Bundeslige postigao je četiri gola!

Ljubičićev LASK Linz je na gostovanju razmontirao Wolfsberger, rezultat na poluvremenu je bio 0:4, a 20-godišnji hrvatski napadač mrežu je zatresao u prvoj, 20. i 37. minuti.

Već poslije 20 sekundi Ljubičić je načeo Wolfsberger, zatim je Thomas Goiginer (koji je Marinu asistirao za vodeći pogodak) udvostručio vodstvo gostiju, da bi ih mladi Splićanin dotukao zgodicima u 20. i 37. minuti. U 57. minuti Ljubičić je postigao svoj četvrti pogodak.

Dvije minute kasnije je zamijenjen, a utakmica je završila konačnim rezultatom 1:5.

Marin Ljubičić u četiri utakmice zabio devet golova za LASK

Na ovaj način je Ljubičić nastavio s fenomenalnim prezentacijama na početku svoje posudbe u LASK-u. U prvoj natjecateljskoj utakmici za LASK postigao je hat-trick u Kupu, nakon toga je postigao po jedan pogodak u prvom i drugom kolu prvenstva, da bi u trećem utrpao čak četiri.

S trenutnih šest pogodaka je uvjerljivo prvi strijelac austrijske Bundeslige.

Inače, Ljubičić je ljetos došao u LASK na posudbu iz Hajduka. Tom prilikom je dogovorena otkupna klauzula u iznosu od 2.400.000 eura koju Austrijanci mogu aktivirati budu li zadovoljni s njegovim igrama.

Kako je krenuo, to će se sigurno i dogoditi, a onda će na njemu biti odluka želi li potpisati ugovor s Austrijancima ili se vratiti u Hajduk.