''bit će bolji teren''

Kopić o katastrofalnom terenu, odlasku Radoševića, Posavcu, Palaversi i uzvratu u Sofiji

Trener Hajduka Željko Kopić osvrnuo se na pobjedu Hajduka u prvoj utakmici sezone.

Hajduk je u sezonu ušao pobjedom. Na Poljudu je pred više do 26 tisuća navijača Hajduk slavio protiv bugarske Slavije iz Sofije u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige.

Hajduk je imao inicijativu tijekom cijelog susreta, no u prvih 45 minuta gosti su imali nekoliko velikih prilika.

''Kad igraš doma protiv defenzivnog protivnika, moraš preuzeti određen rizik, a mi nismo imali brz i kvalitetan protok lopte. U nastavku smo uveli Saida da sačuva posjed i budemo opasniji, a onda i Bašića. Protivnik je malo kondicijski pao, mogli smo po prikazanom u drugom poluvremenu zabiti još neki gol, ali pokazali smo da smo kvalitetniji i vjerujem da ćemo izboriti prolaz u sljedeći krug.''

Hajduk je imao deset udaraca u okvir gola, ali je 42-godišnji Petkov čudesno branio. Prednost od 1:0 ne daje garanciju u prolaz, ali u Sofiji bi Hajduku možda moglo biti i lakše igrati.

''Vidjet ćemo hoće li oni biti defanzivni pa čekati kraj, ali mislim da će tamo biti bolji teren, a oni ipak malo otvoreniji i da ćemo ostvariti pravi rezultat.''

Poljudski teren je uistinu bio katastrofalan. Ultra je opet uništila travnjak i zbilja na takvom terenu nema normalne igre.

''Znamo da je Poljud pozornica na koju dođe 26.000 ljudi koji žele gledati kvalitetan nogomet, a za to treba ispuniti preduvjete koji nisu ispunjeni. Treba vjerovati da će teren s vremenom biti bolji'', smatra Kopić.

Josip Radošević je prodan u danski Brondby, a tu je vijest Dalmatinski portal objavio netom prije utakmice.

''Josip je bio jedan od naših stožernih igrača, dokapetan ekipe. Rekao sam već da klub ima svoje potrebe i da će izlaznih tranfera zbog potreba kluba biti, vjerojatno će ih biti i još, a to je i odgovor zašto smo vodili toliko igrača na pripreme. Hvala Josipu na svemu što je dao ekipi i želim mu puno sreće u daljnjoj karijeri.''

Umjesto njega priliku je dobio 18-godišnji Ante Palaversa.

''Bilo je bitno da osjeti Poljud i da pošaljem poruku svim mladim igračima da ne prodajemo priču navijačima, nego da o njima vodimo računa. Bio je rezerviran, previše je odigravao prema natrag. Nije odigrao spektakularno, ali funkcionirao je u sustavu i za igrača njegovih godina je to dobar početak i mislim da ga očekuje još mnogo lijepih utakmica na ovom stadionu.''

Na golu se Posavec pokazao kao pravo pojačanje.

''Posavec je doveden da bude nositelj kvalitete. Zadovoljan sam njegovim odnosom i radom, a danas je već pokazao da je njegov dolazak veliki plus.''