Anzulović startao porazom: Hemofarm nadigrao Cibonu

Cibona ni s novim trenerom ne nalazi načina kako pobjeći s dna NLB lige. Novi poraz Cibone je u društvu novog vodstva kluba pratio i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić...

U svojem povratničkom debiju na klupi Cibone Dražen Anzulović - u sklopu 14. kola regionalne NLB lige - nastavio je tamo gdje je njegov prethodnik Zdravko Radulović stao. Na domaćem terenu pred oko 3000 gledatelja Hemofarm iz Vršca nadigrao je Cibonu 84:74.

Ciboni je to već deveti poraz u ovom natjecanju i Final Four - a samim time i važni bodovi za Euroligu - joj sve više postaje nedostižan.

''Vukovi'' su dobro krenuli u utakmicu, prvu su četvrtinu dobili rezultatom 16:11, no nakon toga su kola ponovno krenula nizbrdo. Gosti su u drugoj četvrtini u samo četiri minute došli od zaostatka 21:28 do vodstva 37:30 (serija 16:2). Nisu se zaustavili na tome, nego su do kraja poluvremena došli do prednosti 45:33 od čega se Cibona više nije oporavila. Od posljednjeg vodstva Cibone 30:28 gosti su u kratko vrijeme stigli serijom 23:5 do vodstva 51:35. U obrani je curilo na sve strane što je odraz fizičke nepripremljenosti - što se posebno vidjelo na Giričeku koji je brzo izgubio snagu.

”Gosti su zasluženo slavili. Zadovoljan sam samo prvom četvrtinom, samo u njoj sam dobio ono što sam htio. Nakon toga nismo uspjeli odigrati u istom ritmu, a od našeg vodstva 26:18 nismo bili sposobni držati ritam. U nastavku smo pali u obrani, a izgubili smo i organizaciju u napadu. U drugom poluvremenu smo se pokušali vratiti, stigli i na dva puta na minus šest, ali nismo imali dovoljno pameti i taktičke odgovornosti”, nakon utakmice je rekao Anzulović dodavši kako je nakon utakmice igračima u svlačionici rekao kako su 'dali svoj maksimum što se tiče želje, volje i energije'.

U zadnjoj je četvrtini hrvatski prvak dvaput došao na minus šest (65:71 i 67-73), ali više od toga nije mogao.

Najefikasniji je u domaćem sastavu s 14 poena bio Rok Stipčević, 11 koševa je dodao Tomislav Zubčić. Povratnik Gordan Giriček se nije iskazao, za 23 minute je ubacio samo šest koševa čemu je dodao i pet izgubljenih lopti, a za zaborav je prvo poluvrijeme koje je završio s 4 izgubljene lopte i nula poena. Za bivšeg NBA igrača zaista poražavajuće brojke... Pobjednike - koji su igrali bez važnih igrača pod košem Božovića i Maraša (uz to je Mačvan prodan Maccabiju!) - je s 23 poena i 12 skokova predvodio Miloš Borisov.